Maxthon MX5

Nejnovější verze prohlížeče Maxthon pro Windows, Mac
sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Maxthon MX5

Příspěvek 15. červen 2016 08:38

Ví někdo co má mít MX5 nového nebo změněného.


sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 18. červenec 2016 13:20

JJ tak ten odkaz ke stažení už mi došel.
Spíš se mi jednalo o koncepci programu. Například provedené změny, novinky, nebo co už MX5 obsahovat nebude z minulé verze 4?

homberg
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 68
Registrován: 27. srpen 2010 19:09

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 1. srpen 2016 18:29

Tak ja tu betu dnes nainstaloval. Na prvni pohled me v ni chybi lista oblibenych. Zatim nevim, jak ji pridat. Poradi nekdo?

OldStanda
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 67
Registrován: 7. srpen 2016 07:18

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 7. srpen 2016 07:30

Jestli to myslí s tou pětkou doopravdy takhle, tak potěž koště. Všechno visí ve vzduchoprázdnu a čeká se na tohle :cry: Podívám se pětkou na Google a chce to aktualizovat Chrome, protože to snad stále jede na 38 jádru. Pro Android je poslední verze zabugovaná, takže používám předposlední a mám vypnutou automatickou aktualizaci. Už jsem si před pár měsíci připravoval Firefox a jediné mínus je, že to neumí odzálohovat do účtu i nastavení pluginů, jinak bych se s MX rozloučil. Škoda, od jedničkové nádstavby IE je můj nejoblíbenější.

Uživatelský avatar
sioga
Guru
Guru
Příspěvky: 143
Registrován: 7. únor 2008 19:55

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 25. srpen 2016 11:18

ted jsem nainstaloval a jsem jako puk asi jako kdyz jsem poprve videl windows 8 metro. a taky nevim jak pridat listu oblibenych mam v liste rozlozene vsechny slozky podle kategorii ale tu se mi zatim podarilo pridat jen slozku bookmarks v ktere se rozklikne az po tom vsechno.
Přílohy
max5.png

OldStanda
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 67
Registrován: 7. srpen 2016 07:18

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 28. srpen 2016 12:43

Taky to mám všechno v Bookmarks, dá se to zkopírovat do Quick access, aby se to objevilo v klasické liště, která se nahazuje Ctrl+b. Nefungují tam ani pluginy ze čtverky, které mají problém i v ní. Např. přes Violetmonkey jsem nainstaloval Anti-Adblock Killer script + filtr do ADB, jenže na hromadě webů to kolabuje (idnes atd.).

Nejspíš tam bojují se zjednodušením, omezením vývoje, zpoplatněním atd., což bude mít na budoucnost velký vliv.

homberg
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 68
Registrován: 27. srpen 2010 19:09

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 3. září 2016 11:20

Tak s betou 5.0.1.1200 se konecne vratily externi nastroje, tudiz moznost spoustet postaka Thunderbirda primo z prohlizece. A tak zapinam Mx5 jako defaultni prohlizec.
Oblibene jsou Bookmarks (neni zatim ceska verze) a jdou normalne pridavat na listu jako driv.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 5. září 2016 19:26

Maxthon 5 se mi nelíbí, zkoušel jsem ho překládat, bohužel z Maxthonu už pár měsíců nikdo neodpovídá na chyby a dotazy k překladu, takže mě to odradilo od další práce.
Kdyby chtěl někdo pokračovat na překladu, tak může zde na Crowdinu: https://crowdin.com/project/maxthon-for-pc-translation

sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 5. září 2016 20:38

To: dev
to je škoda. Co Ti vadí nejvíc - mimo komunikace s Maxthonem?

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 5. září 2016 22:07

Nelíbí se mi ten koncept ani uživatelské rozhraní jak na PC, tak i na Androidu. Také mi vadí neprofesionalita, zvláště pak v bezpečnosti.

OldStanda
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 67
Registrován: 7. srpen 2016 07:18

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 6. září 2016 10:34

Nestraš, asi dva roky používám i synchronizaci hesel.

Uživatelský avatar
sioga
Guru
Guru
Příspěvky: 143
Registrován: 7. únor 2008 19:55

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 6. září 2016 12:13

no zrovna vcera sem v jedne diskuzi narazil na odkaz s alternativnimi prohlizeci, roluji, roluji a co nevidim u maxthona jako jedineho vidim upozorneni ze sbira data bez povoleni uzivatele. http://alternativeto.net/software/maxthon/

sice nevim oc jde a o teto kauze, ale ja se o to nebojim. http://news.softpedia.com/news/maxthon- ... 6327.shtml

jinak dobre, rucne ty slozky jsem pretahl s bookmarks do panelu zalozek, ale ne jen ze ty slozky reverzne usporadal, ale dokonce i vsechny zalozky uvnitr slozek. a ja nemam jak nekdo jen osm stranek v panelu, mam to roztridene a mam stovky az tisic odkazu. jasne ne vsechny vyuzivam ale i tak jsem zvykly na sve usporadani uz leta letouci. no kdybych zacal pouzivat 5ku, tak bych musel postupne pretridit rucne, pokud si nekdo tam to nevsimne a neopravi.

no ted vidim ze v editoru zalozek je reverse sorted ale nejak se nic nestane po kliknuti, jen problikne seznam, zatim jde jen podle abecedy.

Uživatelský avatar
sioga
Guru
Guru
Příspěvky: 143
Registrován: 7. únor 2008 19:55

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 6. září 2016 12:20

na androidu jsem taky pouzival maxthon, ale potom prisel update s multiwindows misto zalozek, tak jsem jej odinstaloval.
misto nej jsem pouzival maxthon for pioneer, taky maxthon for tablet melo zalozky, ale pak jsem prestal nejak pouzivat a zustal jen u pioneera.
taky dobry je dolphin ktery ma zalozky, ale nefunguji mi tam nektere veci a neni tak svizny jako maxthon.
no a nedavno mne napadla, ze zkusim pohledat archiv starsich verzi maxthona, a tak jsem vcera nasel, a nainstaloval starsi verze.
ted nevim jestli nezustanu u starsi verze maxthone i pro desktop uz ted jsem zustal i verze jeste pred zmenami ktere probehly asi pred pulrokem nebo kdy.
ale tam jsou uz problemy se zobrazovanim nekterych stranek, bohuzel pokrok ci spis trendy nezastavis, a musis jit s dobou. jeste zkusim maxthon 3 proste k verzi kde jeste pouzival jadro ie jako hlavni, ale asi uz to jit nebude dobre uvidim.

OldStanda
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 67
Registrován: 7. srpen 2016 07:18

Re: Maxthon MX5

Příspěvek 10. září 2016 19:28

Verze 5.0.1.1200 se trochu polepšila, funguje boční panel (sidebar), některé rozšíření začaly fungovat (např. Gmail notifikace), kdyby někdo udělal lepší Quick access (synchronizovaný skrz účet), tak by se s tím už dalo přežít.

Díval jsem se na Vivaldi, taky vychází z Chrome Webkitu, ale co je nejdůležitější, tak podporuje jeho rozšíření a to by byl základ všeho dobrého. Má podobnou filozofii jako Maxthon, tzn. hodně věcí má v základu, výborný Quick access (vlastní zoom, počet sloupců), gesta myší, boční panel, vlastnosti záložek atd.

Odpovědět