samovolný start Maxthonu

Nejnovější verze prohlížeče Maxthon pro Windows, Mac
Odpovědět
Mirous

samovolný start Maxthonu

Příspěvek 24. květen 2017 16:09

Dobrý den, mám problém, že když zapnu firefox, tak se maxthon zapne hned po něm, i když jsem na zástupce vůbec neklikl. Je to otravné a nelogické chování. V nastavení jsem nic nenašel. Neví někdo?

Uživatelský avatar
LuCash
Admin
Admin
Příspěvky: 362
Registrován: 28. únor 2011 20:43

Re: samovolný start Maxthonu

Příspěvek 24. květen 2017 17:52

Verze MX? Není jako výchozí prohlížeč? Nebo není k němu nastavená nějaká asociace pro soubory html apod?

Mirous

Re: samovolný start Maxthonu

Příspěvek 24. květen 2017 20:02

LuCash píše:Verze MX? Není jako výchozí prohlížeč? Nebo není k němu nastavená nějaká asociace pro soubory html apod?
MX5 5.0.4.2000 - asi nejnovější, protože jsem ho stahoval nedávno na starší PC s Windows XP. Teď jsem zjistil, že se zapne i sám po startu PC. Nechápu, protože v programech po spuštění žádný Maxthon není. Jako výchozí prohlížeč je nastaven Firefox.

OldStanda
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 67
Registrován: 7. srpen 2016 07:18

Re: samovolný start Maxthonu

Příspěvek 25. květen 2017 07:24

Standardní chování to není, ani to spuštění po startu systému, ani při spuštění jiného prohlížeče. Zkus se na to podívat přes Autoruns a vyfiltruj Maxthon.
mx-autr.png
mx-autr.png (43.98 KiB) Zobrazeno 2554 x

Návštěvník

Re: samovolný start Maxthonu

Příspěvek 25. květen 2017 13:55

OldStanda píše:Standardní chování to není, ani to spuštění po startu systému, ani při spuštění jiného prohlížeče. Zkus se na to podívat přes Autoruns a vyfiltruj Maxthon.

mx-autr.png
V autoruns jsem našel 2 položky spojené s maxthonem a odškrtnul jsem je. Po restartu PC se nic nezměnilo. Nemám čas to řešit a nesnáším programy co mají tak debilní nastavení a chování. Virus jménem maxthon jsem odinstaloval a nainstaluju znova až na tohle zapomenu a bude novější verze, která to možná dělat nebude :-). Díky za snahu.

OldStanda
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 67
Registrován: 7. srpen 2016 07:18

Re: samovolný start Maxthonu

Příspěvek 26. květen 2017 11:37

Tím tuplem to nemá logiku. Když se podíváš na ten můj obrázek, tak jedna položka (Update) je v "Plánovači úloh", která se spouští co 30 minut (od její aktivace), ale nespouští se "Při přihlášení libovolného uživatele". Druhá je Služba (MxService), která se spustí při startu systému (ale nespouští Maxthon.exe nebo MxStart.exe) a třetí je pouze asociace s html soubory.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: samovolný start Maxthonu

Příspěvek 26. květen 2017 18:59

Možná je v tom počítači opravdu nějaký vir.

Odpovědět