ZÁLOŽKY

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
pkod
Bažant
Bažant
Příspěvky: 6
Registrován: 20. září 2007 13:44

Příspěvek 21. leden 2008 09:59

Tak a jsem tu zas. Jak jiz jsem driv psal, obcas vyzkousim novou verzi zatim pokazde jsem se vrati z5 k puvodnimu MyIE. Po par dnech pouzivani nove verze mam tedy dalsi dotazy jestli se da problem resit nebo je to vlastnost.
Tedy jak donutit Maxthon 2.07.1245 aby
1) oteviral na nove strance Homepage místo prazdne stranky a to bez dodatecneho upresneni (da se s tim zit)
2) pri spusteni zachoval poradi zalozek stejne jako při poslednim ukonceni (diky tomuto je program temer nepouzitelny protoze se ve svych 100 zalozkach nevyznam, pokud se po kazdem spusteni poradi)
3) V liste zalozek vytvarel vice radek automaticky resp. fungovala volba minimalni velikost zalozky. (rad bych alespon prvni pismeno nebo obrazek...)

Nektere z problemu jsem zaznamenal jiz drive. Ted navic jeste sem tam spadne a zapomene seznam otevrenyvh zalozek.

Sice to moc nepatri sem ale stejne bych mel jeste dotaz na Lovce reklam, ktery ignoruje nastavene filtry a presto, ze zobrazovany obrazek presne odpovida pravidlum pro odfiltrovani, zobrazi ho v 80% pripadu.Netusite kde delam chybu?

Dekuji
Petr

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Příspěvek 22. leden 2008 09:57

Centrum nastavení:
ad1.-Po spuštění - vyplň si svoji homepage a
Po spuštění Maxthonu
Otevřít homepage
--------------------------------------------
ad2.-Mi teda pořadí zachová,ale 100 tabů je dost,řešil bych to pomocí skupin(menu skupiny-přidat všechny),měl by si pamatovat nejen poředí,ale i pozici na stránce.
--------------------------------------------
Centrum nastavení:
ad3.-Záložky
Styl (velikost) záložek
Automaticky
Vždy stejná velikost
Víceřádkové
----------
Maximální počet záložek:
Minimální šířka záložky:
Maximální šířka záložky:
-------------------------------------------
Nektere z problemu jsem zaznamenal jiz drive. Ted navic jeste sem tam spadne a zapomene seznam otevrenyvh zalozek.
Do adresního řádku napiš max:last
--------------------------------------------
ad Lovec reklam - on obrázek může při každém načtení nepatrně změnit název-v tom případě blokuj element v němž je obrázek-třeba pomocí pluginu Remove It.

pkod
Bažant
Bažant
Příspěvky: 6
Registrován: 20. září 2007 13:44

Příspěvek 22. leden 2008 12:50

Kmochna: dekuji za ochotu

ad 1) myslel jsem po zvoleni nova zalozka - aby otevrel ne prazdne okno ale homepage

ad 2)hm, dela to jen max2 a to jak posledni verze tak i ty pred tim, MyIE ani soucasna 1.6.3 s poradim problem nema. Skupiny jsou moc prace. Takhle mam neco rozdelaneho, vypnu PC a pokud razeni polozek funguje jak ma, muze se vratit po zapnuti tam kde jsem prestal. Pokud je ale posprehazi, je prace dost neprijemna.

ad 3)Tohle nastaveni jsem objevil ale predpokladal jsem, ze pokud zadam automaticky a omezim minimalni sirku zalozky, pak ze pri pozadavku o kratsi zalozku nez si preju ja vytvori novy radek. On je ale vsechny cpe do jednoho bez ohledu na parametr minimalni sirka zalozky.

ad 4)pokud zapomene posledni pouzite stranky, otevre pouze jednu prazdnou a to i na max:last

ad 5)Do parametru filtru jsem pridal cast umisteni obrazku napr. seznam.cz/reklama a i tak z tohoto umisteni obrazky zobrazoval. Ve vypisu filtru uvedena adresa je, pri zadani je spravne odfiltrovana ale pri pristi navsteve jiz ne a obrazek zobrazuje (z adresy obsahujici klic filtru).

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Příspěvek 22. leden 2008 15:13

pkod píše:Kmochna: dekuji za ochotu

ad 1) myslel jsem po zvoleni nova zalozka - aby otevrel ne prazdne okno ale homepage


ad 4)pokud zapomene posledni pouzite stranky, otevre pouze jednu prazdnou a to i na max:last
----------------------------------
add1 Jo tůdleto.Buď dáváš novou stránku(tab) přes čudlík-máš ho v liště(čudlík si přes přizpůsobit můžeš umístit kde chceš),nebo přes klávesovou zkratku.(standardně ctrl+n)a tu si můžeš změnit v nastavení na homepage,nebo si udělej myší gesto.

add4 To je zvláštní,že zapomíná .-pokusil bych se promazat složku Maxthon2\Temp jestli tam nemá blbosti a asi výmaz ze složky Maxthon2\SharedAccount\Data soubory: LastSession.ini a Session.ini -ještě než je odstraníš se do nich koukni-to je ta jeho paměť stránek,zvláště LastSession.ini , kde má napsáno čislo tabu+url - možná jsou soubory poškozený.

TheMelin
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 4. březen 2008 15:14

Příspěvek 4. březen 2008 15:19

Dobrý den, poslední dobou mi nějak zlobí synchronizace záložek. Třeba nyní jsem odinstaloval Maxthon a druhý den znova náinstaloval. Nastavil vše a dal import záložek ze serveru, ale stále mi to píše chybu a abych si zkontroloval internetové připojení. Nevíte jestli server je přetížen, nebo má nějaké problémy?

TheMelin
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 4. březen 2008 15:14

Příspěvek 4. březen 2008 15:32

Tak už se načetli, ale že mu to trvalo :)

Culprit
Totální SPAMMER
Totální SPAMMER
Příspěvky: 387
Registrován: 29. leden 2007 10:16

Příspěvek 6. březen 2008 21:32

TheMelin píše:Tak už se načetli, ale že mu to trvalo :)
Že by vytížená síť?
No vzhledem k počtu uživatelů Maxthon a jejich využívání této možnosti se vůbec nedivím, že se toho stává.
Dokud tato možnost bude vázána na jeden server tak to může trvat opravdu dlouho.

Musejí zátěž rozložit na více "mirrorů" serverů. a nebo umožnit každému, aby si to ukládal na vlastní internetové místo "server.

TheMelin
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 4. březen 2008 15:14

Příspěvek 7. březen 2008 07:39

Proč to teda neřeší? Myslím, že nejsem sám kdo s tím má problémy a nejen s tím. Pokud přidám další záložku, je problém se synchronizací záložek (vytížený server). Měli by se zaměřit i na věci okolo ;-)

Culprit
Totální SPAMMER
Totální SPAMMER
Příspěvky: 387
Registrován: 29. leden 2007 10:16

Příspěvek 7. březen 2008 20:02

Bohužel to jde mimo nás. My to řešit nemůžeme.
Podali jsme pouze informaci a řešení je už na developerech.

flegma
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 12. březen 2008 11:26

Příspěvek 12. březen 2008 11:36

Chci se jen zeptat, jestli funkce z dřívější verze Maxthonu: "Otevřít všechny záložky v dané složce", je i v této verzi a nemohu ji najít a nebo ji postrádá?
Když mám v oblíbené složce třeba 5 záložek, ať je nemusím otevírat postupně, ale jen jedním kliknutím.

TheMelin
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 4. březen 2008 15:14

Příspěvek 12. březen 2008 12:33

Já to tam mám. Pokud ťuknu na složku s odkazy pravým tlačítkem myši, tak hned první položka je otevřít všechny záložky.

flegma
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 12. březen 2008 11:26

Příspěvek 12. březen 2008 14:13

Dík TheMelin. Už to vidím.

Castleback
Bažant
Bažant
Příspěvky: 3
Registrován: 12. březen 2008 18:39

Příspěvek 12. březen 2008 19:04

kmochna píše:pratele vzdyt to je v nastaveni :shock:
nastroje
centrum nastaveni
zalozky
----
prejdete si na sekci:
Přejít na novou záložku po
Otevření z lišty adres & lišty vyhledávání
Otevření z oblíbených & historie
Seznam zpět
Kliknutí myší a Shift + kliknutí
Kliknutí prostředním tlačítkem
Super přetažení & puštění aneb Drag&Drop
----
takze z popisku vyplyva ze pokud zde neco zaskrtneme bude nova zalozka aktivni(napopredi) - pro nazornost zaskrtneme - Super přetažení & puštění aneb Drag&Drop.ulozime

ted kdyz neco bafneme na strance a upustime (super Drag&Drop) otevre se nam to v nove zalozce a hned vam ji hodi jako aktivni. cili to co nechcete.pro to aby se to oteviralo na pozadi v nastaveni odskrtneme pri jakem zpusobu.treba kdyz zaskrtnu Otevření z oblíbených & historie chtel bych aby me to na to hned preslo (zaskrtnu).pri super Drag&Drop natahnu 20 linku a chci aby byli na pozadi odskrtnu.
----
edit// pokud by v nastaveni byly komplikace mohl bych to udelat tak nejak obrazkove a nekam to sem soupnu na forum
Ale pokud kliknu na ikonu Homepage, otevre se domovska stranka, tak se zalozka prepne na aktivni. Ale ja chci, aby zustala aktivni ta prvni zalozka.
Priklad: Mam otevrenou stranku seznam.cz, 3x kliknu na homepage, coz je centrum.cz, otevrou se 3 zalozky, ale aktivni zustane porad jen seznam.cz Ve verzi 1.0 byla moznost neco jako "prejit na novou zalozku po kliknuti na novou Homepage" a volba zaskrtavaciho policka. Tady to neni.

TheMelin
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 4. březen 2008 15:14

Příspěvek 12. březen 2008 20:32

špatně jsi koukal. Jukni do Centrum nastavení/ záložky, zde si můžeš nastavit kdy a jaká záložka se má otevřít do nové a kdy a jaká záložka má být po otevření aktivní, nebo se otvírat na pozadí.

Castleback
Bažant
Bažant
Příspěvky: 3
Registrován: 12. březen 2008 18:39

Příspěvek 12. březen 2008 20:36

TheMelin píše:špatně jsi koukal. Jukni do Centrum nastavení/ záložky, zde si můžeš nastavit kdy a jaká záložka se má otevřít do nové a kdy a jaká záložka má být po otevření aktivní, nebo se otvírat na pozadí.
Tam neni nic o tom, ze po kliknuti na Homepage se otevre nebo neotevre do noveho okna a aby se na ni PŘEPLO.

Odpovědět