Přepínání klávesnice

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
Odpovědět
DanielX
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 29
Registrován: 24. září 2007 20:20

Přepínání klávesnice

Příspěvek 5. prosinec 2007 19:03

Nevím jestli tento problém mám jen já, ale od první verze Maxthonu 2 blbne přepínání klávesnice pomocí ALT+SHIFT. Musím to několikrát mačkat a přepíná se to jak chce. V jiných programech to funguje na první klepnutí. Mám defaultně anglickou klávesnici, ale obřas potřebuji češtinu.

Medved
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 30
Registrován: 26. červenec 2007 16:23

Příspěvek 6. prosinec 2007 07:58

Stejný problém, od nainstalování Maxthon 2 mi to dělá také :(

Culprit
Totální SPAMMER
Totální SPAMMER
Příspěvky: 387
Registrován: 29. leden 2007 10:16

Příspěvek 6. prosinec 2007 10:50

Zdravím,
Funguje to asi takto:

Spustím li Maxthon všechny záložky jsou nastaveny s defaultní klávesnicí.
Přepínání klávesnice funguje pro jednotlivé záložky. 8)

Jinak přepínání klávesnice funguje. :oops:

DanielX
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 29
Registrován: 24. září 2007 20:20

Příspěvek 6. prosinec 2007 20:45

Culprit píše:Zdravím,
Funguje to asi takto:

Spustím li Maxthon všechny záložky jsou nastaveny s defaultní klávesnicí.
Přepínání klávesnice funguje pro jednotlivé záložky. 8)

Jinak přepínání klávesnice funguje. :oops:
Nerikam ze ne, ale to samotne prepnuti neni jako v jinych aplikacich ze na tu kombinaci klepnu, ale mackam jako v osmibitove strilecce a nakonec stejne klepnu na ikonu klavesnice a prepnu to rucne. A to mi vadi, Maxthon jednicka tenhle bug nemel

Culprit
Totální SPAMMER
Totální SPAMMER
Příspěvky: 387
Registrován: 29. leden 2007 10:16

Příspěvek 7. prosinec 2007 06:29

DanielX píše:Nerikam ze ne, ale to samotne prepnuti neni jako v jinych aplikacich ze na tu kombinaci klepnu, ale mackam jako v osmibitove strilecce a nakonec stejne klepnu na ikonu klavesnice a prepnu to rucne. A to mi vadi, Maxthon jednicka tenhle bug nemel
Tak jinak.
  • první možnost:
    Problém Windows při přepínání klávesnice.
    S tím jsem se už několikrát setkal a nebyl to zrovna Maxthon.
  • druhá možnost:
    Přepnutí klávesnice vyžaduje určitou dobu na její provedení.
    Pokud přepneš klávesnici a začneš hned psát, přepnutí klávesnice se neprojeví.
    Nutno chvíli počkat (, cca 1-2s).
  • třetí možnost:
    Ano, tento problém byl již řešen. Myslím, že od verze 2.0.1.xxxx, byl již problém vyřešen. Sám jsem se s tím setkal.
    • řesení 1
      Centrum nastavení -> Záložky -> "Open each new tab in a separate thread" - asi to přejmenovali na "Vynutit otevíraní všech odkazů v nových záložkách" odškrtnout.
    • řešení 2
      Přepínání klávesnice funguje bezproblémově, pokud jsem v Liště adres.
      Tedy F6, přepnu klávesnici a pak můžu psát.

DanielX
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 29
Registrován: 24. září 2007 20:20

Příspěvek 28. prosinec 2007 20:25

Porad to povazuju za bug, ale s tou F6 to je jiste reseni, jinak jsem zjistil ze misto abych stejne jako vsude podrzel CTRL a klepnul na SHIFT, musim klepnout dvakrat po sobe... ale uz se s tim ucim zit :o)

Zmeskal
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 7. srpen 2007 21:03

Příspěvek 28. prosinec 2007 20:51

DanielX píše:Porad to povazuju za bug, ale s tou F6 to je jiste reseni, jinak jsem zjistil ze misto abych stejne jako vsude podrzel CTRL a klepnul na SHIFT, musim klepnout dvakrat po sobe... ale uz se s tim ucim zit :o)
Trik s CTRL+2xSHIFT je super ! To mě nenapadlo. Jinak přepínání klávesnice mi funguje ve Windows Vista bez problémů, blbne mi na XPčkách (ověřeno na několika mých strojích).

cejkis
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 23. září 2008 13:28

Maxthon v 2.1.4

Příspěvek 23. září 2008 13:36

Ahoj všem,

mohl by mi někdo poradit ? Již od první verze 2 až do poslední verze 2.1.4 mi nefunguje klávesová zkratka alt-shift na přepínání jakzyků klávesnice při aktivním okně Maxthonu. Pokud jej minimalizuji a přepnu se do jiného prg, vše funguje normálně.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon v 2.1.4

Příspěvek 23. září 2008 23:17

//tvuj prispevek jsem presunul do vlakna, kde se to resi, tak se zkus podivat nahoru jestli neco nepomuze

jinak jaky mas Windows?

a zkousel jsi jinou cistou instalaci? nebo zkus rozjet Maxthon portable, jestli to bude delat take - http://maxthondownloads.wordpress.com/

ale vypada ze s tim ma problem vic lidi, viz forum v anglictine: http://forum.maxthon.com/search.php a zadat: alt+shift

cejkis
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 23. září 2008 13:28

Re: Maxthon v 2.1.4

Příspěvek 24. září 2008 13:19

dev píše://tvuj prispevek jsem presunul do vlakna, kde se to resi, tak se zkus podivat nahoru jestli neco nepomuze

jinak jaky mas Windows?

a zkousel jsi jinou cistou instalaci? nebo zkus rozjet Maxthon portable, jestli to bude delat take - http://maxthondownloads.wordpress.com/

ale vypada ze s tim ma problem vic lidi, viz forum v anglictine: http://forum.maxthon.com/search.php a zadat: alt+shift
Dík za nasměrování do právného vlákna. Hledal jsem jej, ale nenašel. ¨
Použil jsem trik uvedený výše a budu s tím žít. Místo klasického windows přepínání alt-shift v maxthonu funguje alt-2xshift.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Přepínání klávesnice

Příspěvek 24. září 2008 17:29

me zas v Maxthonu alt-2xshift nefunguje, musim pouzivat klasicky alt-shift :)

Odpovědět