Chyba jádra? kolize s dalším SW

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
Odpovědět
Trtkal

Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 03:45

mám tu docela zajímavý problém: http://ftp.trtkal.net/software/Maxthon2_problem/ (flash video)
+ screen co to provede, pokud okno z Tray maximalizuji (dělá jen občas, přesto dost často - nepovedlo se mi to zrovna zachytit na video) http://ftp.trtkal.net/software/Maxthon2 ... ximize.png

jak je vidět, tedy spíš není na screenu, maxthon se dosti záhadně "maximalizuje" a je nepoužitelný, což je iritující - musím změnit velikost a zas maximalizovat.
Případně co mám dodat za nějaké výpisy (seznam SW, aktualizace, apod), mi napište, pokud by mohlo něco způsobovat kolize.
Mám Win XP (SP3) aktualizované a tohle mi dělá asi poslední 2 verze Maxthonu...

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 10:30

No mi z minimalizace max taky dělá něco obdobnýho, když sestavuje okno a elementy v něm, to je mžik, pak už jede normálně. Řekl bych, že to bude tandemem hodně starý nastavení+ nový max. Maxthon se dá spustit i jako Maxthon (safe mode), máš ho ve start/programy/maxthon2. V tomto módu jsou zakázány pluginy, filtrování atd. Tím by se dalo odhalit, jestli to nedělá nějaký plugin. Pokud ne, tak-
---------
Udělal bych toto:
Zkopíroval složku maxe někam.
Odinstaloval ho.
Nainstaloval znovu. (bude mít čistý nastavení)
Natahal si tam věci co potřebuješ (oblíbené, pluginy apod.)
Jsem po dovče.

Trtkal

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 16:03

Nastavení si táhnu ještě z verzí 1.x když jsem přecházel, jen překonvertoval a vesele šlapal dál :)

Nebyl by příkaz na ten safe mode? bude to jen nějakej parametr jen ne? Jaksi zástupce a podobný kravinky u mne v PC nemaj místo... no rychlejší asi bude nainstalovat znovu a oni se vytvořej :D
Pluginy jsem zkoušel už všechny povypínat, aby nedocházelo ke kolizím, těma to bohužel/dík není :)

Jdu zkusit, dám vědět...

Trtkal

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 16:15

Tak nastavením to opravdu není, dělá to i úplně čistá instalace (zapnuto se sdíleným účtem). Staré nastavení mám uloženo ve složce s Maxem, tedy se nenačítalo to staré ani náhodou...

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 18:40

Safe se spustí přes zástupce: "C:\cesta k maxovi\Maxthon2\Maxthon.exe" -debug
-----------------------
Mohl by jsi maxe vyzkoušet v režimu nouze? Pokud by to tam nedělalo, budou na vině ovladače či programy načtené s profilem nebo rezidenti.
Jsem po dovče.

Trtkal

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 21:37

Píši ze stavu nouze + práce v síti. Chcete screen :thumbsdown: Tak musí to být buď kolize přímo s jádrem Win, nebo něcím, co se zavádí i v nouzáku, což je absolutní minimum aplikací (ovladačů).
http://ftp.trtkal.net/software/Maxthon2 ... rvices.png
http://ftp.trtkal.net/software/Maxthon2 ... screen.png

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 21:48

Skin, ten skin. Zkus ho změnit na základní.
EDIT// Teď jsem si všimnul, že první sceen je se základním skinem. :? Hmm co by to mohlo být? Projevuje se někde jinde tento jev?
Jsem po dovče.

Trtkal

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 6. únor 2009 22:28

dělá to pouze Max a začlo to si myslím poslední verzí z řady 2.1.x - než byl přechod na 2.5

Jinak dělá to s jakýmkoli skinem i základním.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 7. únor 2009 12:31

Tady tyhle problemy mohli nastat s prechodem na 2.5, ale jestli to delalo uz predtim a dela to i 2.1.x, tak bych zkusil preinstalovat ovladace graficke karty.

Trtkal

Re: Chyba jádra? kolize s dalším SW

Příspěvek 7. únor 2009 14:52

Tak jsem nainstaloval zároveň 3 poslední non-beta verze a hle, dělá to jen a pouze v 2.5.1.x

2.1.4.443 OK
2.1.5.1250 OK
2.5.1.4075 FAIL

Takže žádný ovladače a podobný kraviny, prostě maj bugnutý jádro... jdu hlásit na ofic bugreport (jeslti nějaký mají)

Odpovědět