Maxthon a jadro

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
Odpovědět
Uživatelský avatar
sioga
Guru
Guru
Příspěvky: 143
Registrován: 7. únor 2008 19:55

Maxthon a jadro

Příspěvek 14. březen 2009 17:06

ahoj :)
na oficialni forum maxthon.com nechodim ale urcite se tam to mozna uz probira.
tak chci videt vasi nazory ohledne tema budoucnost maxthon a vykreslovaci jadro.
sam pouzivam maxthon nejen kvuli dobremu uzivatelsekemu rozhrani a mnoha funkci
ale take kvuli rychlemu vykreslovacimu jadru od msie coz je taky casto maxthonu vytykano ze prej to neni prohlizec atd...
podobnej prohlizec maxthonu a to je avant browser uz ma verzi s jadrem gecko coz je podle mne podarenej pokus.
neco jsem cetl ze maxthon je mozne prepnout na jadro gecko a dokonce se podarilo spustit v ubuntu pod wine
ale to je jedno o maxthon s jadrem gecko nemam nejmensi zajem jelikoz to ma velmi pomale jadro vykreslovani atd...
par prohlizecu uz preslo nebo se chysta prejit na jadro webkit coz by mi uz dost vyhovovalo jelikoz je rychle a dost dobre zobrazuje stranky.
s prichodem windows 7 myslim ze maxthon a jadro bude dost aktualni tema jelikoz tam bude moznost vypnuti ie8.
nejnovejsi build win7 kde ta moznost je nemam tak nevim jak by tam to fungovalo.
pokuď nekdo cte oficialni forum muzete to sem ve zkratce napsat nebo jen proste si o tom popovidat.
:thumbsup:

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon a jadro

Příspěvek 14. březen 2009 19:02

Maxthon 3 pojede stale i na IE, ale zaroven ma mit v sobe i WebKit a obe jadra by mely fungovat soucasne (moznost mit treba jednu zalozku pres IE a druhou pres WebKit).
IE ve Windows 7 sice jde odinstalovat, ale jadro IE - Trident jako soucast Windows v systemu zustane.
Maxthon podporuje Gecko port pro MSIE API (posledni je vsak z roku 2005) jen ve verzi 1.x maxthon-a-gecko-t327.html

BTW zajimave jak Avant i Orca (ten Avant na Firefoxu) stiha vytvaret jen jeden clovek.

Uživatelský avatar
sioga
Guru
Guru
Příspěvky: 143
Registrován: 7. únor 2008 19:55

Re: Maxthon a jadro

Příspěvek 14. březen 2009 19:32

dev: tak to sem rad :roll: diky za info :wink:
jinak co se tyce avantu tak v nekterych funkcich predci maxthon a klobouk dolu pred autorem ale uzivatelske rozhrani mi pripada pomalejsi nez u maxthona.
kdyby doslo k tomu ze win7 bude nabizet najakym zpusobem i jine prohlizece nemel by tam chybet i maxthon i kdyz pochybuju ze k tomu dojde
jelikoz EK nad MS uz nedohlizi jak tomu do nedavna bylo.

aha uz vidim ze tu uz je podobne tema a dost davno maxthon-3-je-ve-vyvoji-t377.html :oops:

Odpovědět