Nastavení, práva, instalace

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
Odpovědět
jr_bva
Bažant
Bažant
Příspěvky: 1
Registrován: 30. říjen 2009 10:01

Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 30. říjen 2009 10:14

Dobrý den.

U nás ve firmě bylo rozhodnuto, že všichi uživatelé musí mít nainstalován Maxthon. Někomu se to líbí, někomu ne, mě se z toho ale stává noční můra.
Narazil jsem totiž na několik problémů. Předpokládám, že většina z nich pramení z mé neznalosti. Zkoušel jsem tudíž procházet různá fóra, ale popravdě moc jsem se nedozvěděl.
Proto bych se chtěl zeptat na několik věcí.

1. První problém začíná instalací. Unattended inst je opravdu u Maxthonu takový problém ? K tomuto jsem našel sice jeden návod, ale ten v podstatě nefungoval.Potřebuji provést bezobslužnou instalaci, přiž se Maxthnon NENASTAVÍ jako výchozí prohlížeč a soubor s nastavením (je li to možné) se uloží uživateli (viz druhý dotaz)
2. Uživatel bez admin práv nemůže měnit nastavení. Jak dosáhnout toho, abz to tak nebylo ? Opravdu mi kvůli prohlížeči nepřekopu celý systém práv. :?

Budu rád za každou radu

Děkuji JR

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 30. říjen 2009 19:29

Na hromadnou správu je myslím asi pořád nejjednodušší IE, tak mě docela překvapuje, že budete nasazovat u nás docela minioritní prohlížeč, ale ne že by se mi to nelíbilo, určitě ho můžu doporučit, když jsem si ho sám ze spousty ostatních vybral. :)
Co že se tak firma rozhodla a jak velká je? Nevím jak je to v praxi, ale Maxthon nabízí i firemní custom buildy: http://maxthon.com/business.htm
Tak snad to nebude probléme vyřešit.
Já bohužel konkrétně poradit asi neumím, možná jedině ještě zkusit napsat na anglické fórum: http://forum.maxthon.com/

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 30. říjen 2009 19:48

K prvnímu bodu, když nemusí být výchozí prohlížeč, mě ještě napadlo, protože Maxthon je prakticky přenosný (kromě nějakých asociací v registrech pro spouštění stránek, pluginů, skinů apd, možná ještě něco s download managerem), že by stačilo pouze rozkopírovat jeho instalační složku.

Vlastně by mě teda zajímalo, kde je problém s nastavením bez adm práv, když Maxthon myslím funguje i když je pouze zkopírován na přenosný flash disk.

Uživatelský avatar
Danjar
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 117
Registrován: 6. únor 2007 13:14

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 7. prosinec 2009 19:53

Kdyz provadim aktualizaci Maxthonu, tak prijdu o nastaveni gest mysi, klavesove zkratky a take o pluginy. Pluginy si nastesti zalohuji, ale opetovne nastavovani gest mysi a klavesove zkratky nepotesi. Da se to take nejak zalohovat?

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 7. prosinec 2009 20:05

Jakou aktualizaci myslíš? Při normální přeinstalaci se mi to ještě nestalo, možná díky tomu, že používám administrátorské práva. :oops:
Co tak online synchronizace nebo tento plugin? http://addons.maxthon.com/cs/post/2563

Uživatelský avatar
Danjar
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 117
Registrován: 6. únor 2007 13:14

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 7. prosinec 2009 20:26

On-line synchronizace nepomohla, tak zkusim ten tvuj doporucovany plugin.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 7. prosinec 2009 20:44

To se divím, online by se mělo přenést celé "Nastavení Maxthon" (teda kromě úprav vzhledu).

Uživatelský avatar
Danjar
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 117
Registrován: 6. únor 2007 13:14

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 7. prosinec 2009 20:51

Ted jsem aktualizoval verzi z: 2.5.11.3353 na 2.5.11.3390 a nastaveni mi zustalo, tak nevim, proc to predtim nevyslo. :)

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Re: Nastavení, práva, instalace

Příspěvek 8. prosinec 2009 02:55

Bezobslužná instalace spočívá v instalaci u admina, nastavení potřebného (včetně zobrazení lišt - také maxthon může být prázdné okno), a nakopírování na cíl.
Přiřazení práva uživatele se může provést pomocí cacls.exe na root složky a dědičnosti - záležitost dávkáče. Při "instalaci" bych doporučoval instalaci pro každého uživatele vzlášť do jeho složky %appdata%\Maxthon2 - bude to mít několik výhod:
dědičností získá uživatel přístup ke složce a nastavení.
uživatelé budou mít to své u sebe (oblíbené, nastavení, pluginy).

Jako admin by jsi měl prolést strukturu maxthonu a zakázat potencionální nebezpečí (složka plugin jen pro čtení, ev. povolené pluginy, které potřebují zapisovat povolit, složka temp nastavit editací souborů na nestahování tipů, navigátora apod.)

Myslím, že Max je naopak velmi vhodný k "šikaně" uživatele. Nastavení všeho jsou texty, které se nastaví a nepovolí zápis. Je třeba vyzkoušet chování prohlížeče v provozu. Po spuštění Maxe se ze složky stává zamknutá pevnost - má to dobře ošetřeno.
Jsem po dovče.

Odpovědět