Prečo je Maxthon taký pomalý?

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
Odpovědět
Uživatelský avatar
Axel Wers
Mudrc
Mudrc
Příspěvky: 89
Registrován: 28. leden 2008 15:25

Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 10. leden 2010 21:47

Chcel som to napísať na vývojárske fórum ale nebere mi login a registrácia je akási iná... no majú to tam akési zložité, takže sa spýtam tu


Platí to od verzie 2.5, ja neviem možno má v tom prsty IE8 ale aj vám sa zdá že Maxthon je oproti iným prehliadačom akýsi dosť spomalený? V dnešnej dobe keď stránky sú plné javaskriptov, ajaxu a pod tak Maxthon viditeľne nestíha. Pamäť často zaberie vyše 100 mega, virtuálna pod 220 mega po prezretí pár stránok neklesne.
Musím ho reštartovať niekoľkokrát za deň keď si pozerám stránky s videami. Povedzte mi úprimne či sa vám tiež na ňom niečo nepozdáva. Skúšal som Chrome, tá rýchlosť sa nedá porovnať. Nebyť toho že Maxthon má utility na ktoré som zvyknutý a inde by mi dosť chýbali tak už by som ho dávno zrušil. Pamätám na časy keď bol IE6 a Maxthon 1.5, vtedy som si ho nevedel vynachváliť. Teraz je to na zaplakanie.

joxicek
Bažant
Bažant
Příspěvky: 3
Registrován: 9. září 2009 22:36

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 11. leden 2010 23:00

Taky jsem si toho všiml. Teď mám otevřené jen tohle jedno okno na psaní a žere mi to 55 mega. Seznam mapy a google mapy to nestíhá, dopravniinfo.cz taky ne... Někdy klikám na jedno tlačítko nebo hypertext třeba i třikrát, než se mi otevře odkaz. A počítačem to není, o Vánocích jsem formátoval na Home Premium a dělá to pořád. Začíná to být bída.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 12. leden 2010 01:14

A Maxthon 3 se vám už pomalý nezdá?

joxicek
Bažant
Bažant
Příspěvky: 3
Registrován: 9. září 2009 22:36

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 12. leden 2010 21:38

Maxthon 3 je v Turbo módu dobrej, v Kompatibilním mi to přijde bohužel stejný jako u Mx 2

Uživatelský avatar
Axel Wers
Mudrc
Mudrc
Příspěvky: 89
Registrován: 28. leden 2008 15:25

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 12. leden 2010 22:54

dev píše:A Maxthon 3 se vám už pomalý nezdá?
M3 som ešte neskúšal, ale VEĽMI si od neho sľubujem. M2 je fiasko, takže M3 sa bude musieť snažiť.


joxicek pod tým Turbom máš na mysli Super MSA? (taký blesk dole na lište). Lebo to ak zapnem tak dosť často mi načítava staršie verzie stránok, musím to parkrát refreshnúť.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 13. leden 2010 03:39

Turbo mód představuje v Mx3 vykreslovací jádro WebKit (Chrome nebo Safari), pro kompatibilní režim se pužívá jádro IE.

Asi pocitiťujete jeho pomalou práci s JavaScriptem, IE9 by měl ale konečně přinést výraznější zlepšení.

Obrázek
http://met.blog.root.cz/2009/11/18/prvn ... eme-cekat/

Uživatelský avatar
Axel Wers
Mudrc
Mudrc
Příspěvky: 89
Registrován: 28. leden 2008 15:25

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 13. leden 2010 17:53

Ale kedy bude IE9? O rok, o dva?

Všimol som si ináč jednu vec. Momentálne mi Maxthon zaberá v RAM okolo 90 MB a vo virtuálnej cez 300. Všimol som si že keď zavriem všetky karty tak virtuálna stále zaberá 300 MB. Porovnanie s Chrome- keď v Chrome pozatváram karty tak virtuálna pamäť poklesne ne nejakých 40 MB. U Maxthonu to neklesá a tam je myslím problém. Aj surfovanie je strašne pomalé, to si naozaj nikto nevšimol? Ale myslím že aj IE8 má v tom prsty. Len neviem či mám ešte toľko trpezlivosti.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 14. leden 2010 01:10

Počítám tak za dva měsíce bude veřejná beta, ale myslím, že jádro už bude docela použitelné (odhaduji dle předešlých verzí).

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 16. leden 2010 19:19

No mě zabírá Max cca. 200 ramky a 300 swapu - nevidím na tom nic špatného. Ten samý Max (přenáším si ho už asi 3 roky) z RAM si vzal na 512 mega ramky zhruba 150 ram a 200 swap. Proč bych chtěl prohlížeč zpomalovat přenášením do swapky? K čemu mám teda tu paměť? Abych ji zahazoval swapováním? K čemu mám systém, který si správně rozvrhne dostupné zdroje? Paměť mám v počítači od toho, aby byla využitá. Lagování prohlížeče nepociťuji - jede parádně.
Jsem po dovče.

Uživatelský avatar
Axel Wers
Mudrc
Mudrc
Příspěvky: 89
Registrován: 28. leden 2008 15:25

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 20. leden 2010 23:16

Neviem či mám začať nenávidieť Maxthon alebo IE8. Počkám na Maxthon 3 a IE9. A potom uvidím. Skúšali ste Chrome? Potom uvidíte ako Maxthon brutálne zaostáva v rýchlosti. Bohužiaľ Chrome (ako aj iné prehliadače) nemajú funkcie ktoré sú v Maxthone.
dev píše:Asi pocitiťujete jeho pomalou práci s JavaScriptem, IE9 by měl ale konečně přinést výraznější zlepšení.
Tak to pociťujem, lebo sa pohybujem na weboch ktoré javascript využívajú hojne. Po istom čase browser je už na tom tak zle že ho musím reštartovať, ktoré je sprevádzané asi polminútovým chrčaním harddisku počas ktorého sa vyprázdňuje swap. A uznajte že s týmto sa pracovať nedá.

Uživatelský avatar
dkas
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 61
Registrován: 2. červen 2009 10:51

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 22. leden 2010 15:34

Axel Wers píše:Neviem či mám začať nenávidieť Maxthon alebo IE8. Počkám na Maxthon 3 a IE9. A potom uvidím. Skúšali ste Chrome? Potom uvidíte ako Maxthon brutálne zaostáva v rýchlosti. Bohužiaľ Chrome (ako aj iné prehliadače) nemajú funkcie ktoré sú v Maxthone.
Zkus Maxthon 3 už teď, jak už bylo řečeno, primárně (v Turbo módu) využívá jiný jádro, to samý, co Chrome. Rychlost je velká. Použitelnost podobná jako Chrome, to znamená že to nemá moc integrovaných doplňků. Ale za vyzkoušení to určitě stojí :)

klubko

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 5. březen 2010 00:19

resim taky problem s ryhchlosti MX2, protoze pracuju na netbooku s intel atom, ktery neni zrovna vykonny. Vyzkousel jsem i alpha verzi MX3 a v porovnani se soucasnou verzi opery je i 3. verze dost slaba :( mx se mi opravdu nechce opoustet kvuli naprosto prevazujicim ostatnim funkcim a ovladani, ale ta rychlost :( ani se mi nezda, ze by mi nejak obzvlast zabiral pamet, ale pohyb ve foru s velkym mnozstvim obrazku, to je jak fotoalbum.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Prečo je Maxthon taký pomalý?

Příspěvek 5. březen 2010 02:19

Před příchodem IE9 můžete ještě zkusit Google Chrome Frame.

Odpovědět