Vivaldi - Nová naděje?

Vše ostatní, offtopic
Odpovědět
Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 27. leden 2015 23:05

Před chvílí jsem narazil na zajímavý projekt - prohlížeč Vivaldi. Ještě jsem netestoval, ale už jen podle popisu by mohl být zajímavý. Vyvíjet ho má tým zakladatelů staré dobré Opery a má vyplnit mezeru na trhu, tedy uspokojit náročné uživatele. Už teď se chlubí funkcí, o kterou uživatelé dlouho žádají, tedy o funkci seskupování karet. To vypadá na zajímavý začátek. Mno, budu ho bedlivě sledovat... :mrgreen:

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 28. leden 2015 14:07

Maxthonu trvalo řadu let než se po změně jádra funkcemi aspoň přiblížil Maxthonu 2. Tak jsem zvědavý. :)

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 28. leden 2015 15:07

To já také, ale už teď vypadá hodně dobře a mám pocit, že Maxthon bude mít do budoucna dost co dělat, aby se mu vyrovnal.
Zaujaly mě především tyto funkce:
Seskupování karet
Možnost změny polohy panelu s kartami či jeho úplné vypnutí
Rychlý přepínač pro zobrazení/skrytí postranního panelu
Rychlý přístup
Integrované poznámky (včetně podpory pro pohodlné ukládání stránek a jejich náhledů)
V budoucnu mají prý přidat i integrovaného e-mailového klienta
Správce cookies
Docela detailní popis chyb (třeba když je stránka nedostupná)
Náhledy karet při přejetí
Pěkné uživatelské rozhraní, evidentně přizpůsobené pro práci (nízký stavový řádek, hlavní menu lze skrýt do jednoho tlačítka apod.)
Funkce otevření nedávno zavřených karet

Navíc už teď má lepší podporu pro hardwarové renderování webů. Co se týče podpory HTML5 je dle testu lepší jak všechny ostatní prohlížeče. Čeština je teprve rozpracovaná, ale jsem rád, že s ní počítají.
Vím, je to stále jen technologické demo, ale už teď mi začínají téct sliny :-D

User

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 20. únor 2015 17:20

Dobrý den, včera jsem už musel Vivaldi odinstalovat. Nebavilo mě ty překvápka ve formě neotevření se do půvpdní velikosti, když padnul tak už nešel nahodit, musel jsem v správci úloh zrušit procesy Vivaldi, a pak znova, když se to stane několikrát za den, tak už mě po měsíci nebavilo se s tím zlobit. Počkám až tomu dají lepší funkčnost. Graficky dobrý, v nastavení nění moc s čím laborovat - tedy zatím. Výsledek smíšené pocity, ale kdyby fungoval jak má, tak dobrá volba.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 20. únor 2015 19:01

Tak samozřejmě, stále je to jen testovací verze. V praxi se ještě příliš používat nedá, ale například na YouTube funguje jak žádný jiný prohlížeč. Opravdu, ještě nikdy jsem neviděl, že by YouTube reagovalo tak rychle a plynule.
Jinak aktualizace vychází každý týden a lze je nově najít zde. Zatím se zlepšuje velmi rychle, alespoň co se základních funkcí týče. Ještě doplním, že na fóru Vivaldi jsme spustili českou (a slovenskou) skupinu.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 10. prosinec 2015 20:43

Tak, Vivaldi je sice stále v Betě, kam před nějakou dobou povýšil z vývojářského sestavení, ale už je dostatečně stabilní na to, aby byl použitelný i jako hlavní prohlížeč. Snad vývoj nové verze Maxthonu postoupí v dohledné době obdobným způsobem :D

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 6. duben 2016 18:38

A máme tu první finální verzi… Stabilní, přizpůsobitelná, rozšířitelná, plně funkční, aktivně vyvíjená. Kéž by vývojáři Maxthonu přistupovali k vývoji stejně aktivně, pečlivě a zodpovědně… Nu což, život je změna, změna je život.

Uživatelský avatar
LuCash
Admin
Admin
Příspěvky: 362
Registrován: 28. únor 2011 20:43

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 6. duben 2016 22:05

Snad nedezertuješ :-D

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vivaldi - Nová naděje?

Příspěvek 14. duben 2016 00:16

:D Mno, nwm jak je možné, že zatímco jedna společnost v podstatě za dva roky dokázala vytvořit prakticky z ničeho nic na dnešní dobu poměrně nadupaný prohlížeč, zatímco ta druhá dokázala za stejnou dobu roky zavedený prohlížeč zcela pohřbít, protože přehlížela uživateli opakovaně nahlašované dlouholeté chyby a vymýšlela kraviny. Než přišel Vivaldi, tak byl Maxthon nejlepší volbou, ale styl, jakým společnost Maxthon přistupuje k vývoji, správě a prezentaci svých produktů je krajně neefektivní a nedůvěryhodný a řekl bych až nebezpečný. Na rady a názory komunity nedbají, protože spolu navzájem v týmu nemluví. A komu není rady, tomu není pomoci. Stále jsem zvědavý, za kolik let a s jakou výbavou přijde MX 5. Prozatím jsem byl donucen se přesunout ke konkurenci. Koneckonců, prohlížeč je jen prostředek, nikoliv cíl :)

Odpovědět