scroll na notebooku

Fórum prohlížeče Maxthon 3
Odpovědět
RavenXcz

scroll na notebooku

Příspěvek 4. červenec 2011 13:01

Zdarec,

chtěl bych se jenom zeptat, zda-li má taky někdo problém se scrollem na notebooku (na myši to nedělá, jenom na touchpadu) .
Když prohlížím web MX3, tak scrollování chvíli jde a pak zase ne, je to takový necitlivý. Mám ACER Aspire 5742G s Win7.

V Google chrome mi to jede krásně plynule.
Nevíte jestli náhodou na to není nějakej plugin a nebo oprava, nebo jestli to nedělá někomu jinému aji.

Díky za odpověď :)

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 4. červenec 2011 14:13

Tak s tím jsem se nesetkal, naopak v Maxthonu je to plynulejší díky plynulému posouvání stránky - můžeš ale zkusit vypnout v pokročilém nastavení, jestli to třeba nepomůže.

Uživatelský avatar
LuCash
Admin
Admin
Příspěvky: 362
Registrován: 28. únor 2011 20:43

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 5. červenec 2011 00:03

zkontrolovat nastavení touchpadu nebo přeinstalovat ovladače ...

Jendix
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 11. prosinec 2011 21:52

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 20. prosinec 2011 21:32

mám podobný problém, s tím že scrolovat jde pouze směrem dolů, nahoru již ne a navíc když přepnu vykreslovací jádro z blesku na ten druhý režim, tak to jde..v jiných prohlížečí nemám problémy, s myší to funguje bez problému. předem díky za nápady na řešení .

Hellboycze
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 27
Registrován: 18. březen 2011 09:13

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 21. prosinec 2011 11:57

Jak už jsem psal v jiné diskuzi.

Taky mám podobný problém, ale konkrétně ne na touchpadu ale na trackpointu na ThinkPad T410. Ve všech ostatních prohlížečích ok ale na maxthonu problém. Osobně to řeším tím, že jsem zůstal u verze driveru, která tento problém nemá, mám ji zkopírovanou na několika místech, kdyby náhodou, protože se to jinak blbě shání...

Později jsem našel ještě jedno nestoprocentní řešení a to, že se dá přepnout ( ted už nevím ani kde) z klasického systému scrolování ( jako na touchpadu) na takový ten všesměrový s tím šedým kolečkem. Bohužel mi tento způsob nevyhovoval, takže to prostě řeším instalací staršího ovladače...

PavelJ
Bažant
Bažant
Příspěvky: 1
Registrován: 3. leden 2012 16:24

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 3. leden 2012 17:08

Jendix píše:mám podobný problém, s tím že scrolovat jde pouze směrem dolů, nahoru již ne a navíc když přepnu vykreslovací jádro z blesku na ten druhý režim, tak to jde..v jiných prohlížečí nemám problémy, s myší to funguje bez problému. předem díky za nápady na řešení .
úplně stejný problém na ntb IBM/Lenovo T60p - v "Rychlém módu" (blesk) nejde scrollovat nahoru, po přepnutí na "Kompatibilní zobrazovací mód" (modrá stránka) už to jde normálně...
mám nainstalovaný UltraNav driver a UltraNav utility (jako většina uživatelů)... tento software obsahuje "Lenovácký scroll", který pak používají všechny programy ve Windows... v nastavení myši jde "Lenovácký scroll" vypnout a tím se v Maxthonu3 nahodí jeho "vnitřní scroll" (kulatý terčík se šipkami), který chodí bezvadně v obou módech...

V "Rychlém módu" mi nejde scrollovat nahoru "Lenováckým scrollem" už nejmíň rok a půl... :cry:

Hellboycze
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 27
Registrován: 18. březen 2011 09:13

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 4. leden 2012 08:36

Přesně! Lenovo T410i:-D Řešení - najdi si poslední verzi ultranav, která ti funguje. U mě je to 15.0.24.0... Pokud by jsi chtěl, můžu ti to někam nauploadovat.

sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 20. únor 2012 22:05

Sice je tady ten link už dost starý, ale já jsem teď koupil 2 notebooky Lenovo T420 a mám úplně stejný problém.

Může mi někdo pomoct s řešením. Update máme udělaný komplet. Nechápu proč nemůže scroll fungovat v rychlejším jádru a v normálním ano.

Nešlo by to nějak upravit přímo v programu Maxthon???
Díky za pomoc.

Hellboycze
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 27
Registrován: 18. březen 2011 09:13

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 23. únor 2012 18:43

Umite cist? Dvakrat jsem psal do diskuze, ze musite nainstalovat starsi verzi lenovackeho ovladace a to konkretne 15.0.24.0 ktera funguje v poradku.

sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 24. únor 2012 11:57

OK a můžeš mi to někam uložit, abych si to mohl stáhnout.
Ještě podotázka - je ten ovladač i pro W7 64-bit? Veškeré verze jsem našel pouze na 32-bit.
Díky.
Hellboycze píše:Umite cist? Dvakrat jsem psal do diskuze, ze musite nainstalovat starsi verzi lenovackeho ovladace a to konkretne 15.0.24.0 ktera funguje v poradku.

Hellboycze
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 27
Registrován: 18. březen 2011 09:13

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 24. únor 2012 20:01

Kompatibilitu jsem neresil, W7 64bit pouzvam primarne, takze to funguje... Pokud pouzivate lenovo system update, tak si pohlidejte aby vam sam neaktualizoval ultranav driver.

http://download.hellshare.cz/dr-house/u ... xe/5528135

sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 27. únor 2012 16:46

Neustále mi to píše: Překročil/a jsi dnešní limit pro stahování zdarma. Můžeš stáhnout pouze 1 soubor za 24 hodin.

Nejde to poslat někam jinam? Tam to nemá cenu.
Díky
Hellboycze píše:Kompatibilitu jsem neresil, W7 64bit pouzvam primarne, takze to funguje... Pokud pouzivate lenovo system update, tak si pohlidejte aby vam sam neaktualizoval ultranav driver.

http://download.hellshare.cz/dr-house/u ... xe/5528135

Hellboycze
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 27
Registrován: 18. březen 2011 09:13

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 27. únor 2012 22:49


sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Re: scroll na notebooku

Příspěvek 6. březen 2012 20:51

Móóóóóóc díky. Funguje. :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :clap: :clap: :clap:
Hellboycze píše:Hodil jsem to na uloz.to

http://uloz.to/xt7vNkz/ultranav-driver- ... axthon-exe

Odpovědět