Maxthon hlásí Win 7 jako Win XP + flash player problem

Maxthon 4 pro Windows, Linux a OS X
Odpovědět
Matýsek
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 5. listopad 2013 21:31

Maxthon hlásí Win 7 jako Win XP + flash player problem

Příspěvek 29. květen 2014 23:55

Ahoj všichni,

obracím se na vás hned se dvěma problémy..
Prvním je, že z nějakého důvodu mi Maxthon na venek dělá z Win 7 staré Win XP - hlásí (varuje mě) mi to třeba internet banking, FB při zapnutém sledování přihlašování mi hlásí nový prohlížeč každou chvíli (se stejnou IP) a pokaždé, že se hlásím z Win XP a teď naposled i Battlefield 3 přes Origin, což mi ho nepovolilo spustit.
Když ty stejné stránky otevřu třeba čistě v Chromu, je to úplně bez problému.

A druhý je ten, že mi z nějakého důvodu přestane fungovat Flash player. To si pak nepřehraju prakticky nic. Musím zavřít celý prohlížeč a znovu spustit. Celkem otravné, když máte +- 15 záložek. Kvůli tomu jsem si nainstaloval plugin Youtube center, ale pomohlo až v pluginu přenastavit druh přehrávače na HTML 5 místo Flashe.
Další věc, co se mi děje, co by mohla mít spojitost s flashem, je, že se mi často po načtení stránky, která flash využívá, znovu načtou úplně všechny otevřené záložky. A to jak na soukromém ntb, tak i na služebním (tam nemám Youtube center). Vypadá to, jak kdyby něco zhavarovalo, tak se to celý zresetuje. Na tom služebním je to celkem často i dost nepříjemný..

Používám Maxthon v4.3.2.1000, Flash 13,0,0,206

Za jakoukoli radu budu moc rád.

Díky moc.
Mějte se.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Maxthon hlásí Win 7 jako Win XP + flash player problem

Příspěvek 30. květen 2014 11:01

Zdar,
vyšla nová beta verze, kde by již problém s flashem a HTML5 měl být opraven. Doporučuji vyzkoušet (ideálně čistá instalace).
Co se týče špatného rozpoznávání systému, zkus v Nastavení > Pokročilá nastavení > sekce Další > zašrktnout volbu Přizpůsobit UserAgent identifikaci a do pole vložit tento text:

Kód: Vybrat vše

Mozilla/5.0 (compatible; Windows NT 6.1; U; WOW64; IA64; en) AppleWebKit/599.0+ (KHTML, like Gecko) Maxthon/4.4.1.800 Chrome/35.0.1916.114 Safari/537.36 OPR/21.0.1432.67 QupZilla/1.6.6
Ale pokud by se to dělo přímo v aplikaci Origin, tak bych asi hledal příčinu někde jinde. Zrovna včera jsem si taky přidával Battlefield do knihovny a naprosto bez problémů - v prohlížeči i v aplikaci.

Odpovědět