Nežádoucí reklamy v záložkách

Maxthon 4 pro Windows, Linux a OS X
Odpovědět
lucka.bukackova
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 16. červen 2014 18:45

Nežádoucí reklamy v záložkách

Příspěvek 16. červen 2014 19:14

Dobrý den, mám problém s otevíráním nežádoucích záložek-reklam. Když kliknu např. na Seznamu do řádku pro zadání e-mailové adresy, tak se nejprve otevřou dvě záložky s reklamami (Travian apod.) a až když je křížkem zavřu, tak se do e-mailového řádku vepíše kurzor a můžu psát... dělá to tak i u řádků na jiných stránkách nebo i při rozklikávání odkazů...blokování reklam v menu mám zapnuté, tak nevím, proč mi to tak dělá. Děkuji za rady :-)

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Nežádoucí reklamy v záložkách

Příspěvek 16. červen 2014 22:30

Ahoj, vítej na našem fóru :-)
Toto chování rozhodně není standardní.
Děje se tak i v jiných prohlížečích? Nejspíš se ti do Maxthonu, nebo pravděpodobněji přímo do PC, natáhl nějaký bordel. Doporučil bych proskenovat počítač anti-malwarem MalwareBytes a třeba Eset online skenerem.
Pokud by ani jeden hloubkový sken nic nenašel (a i kdyby jo), zkontroluj nainstalovaná rozšíření, respektive všechny deaktivuj, restartuj a pak postupně zapínej. Doporučuji také vymazat mezipaměť a cookies a v Nastavení > Obsah stránek mít zaškrtlou volbu Povolit blokování vyskakovacích oken.

Dej vědět, zda něco z toho pomohlo :-)

lucka.bukackova
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 16. červen 2014 18:45

Re: Nežádoucí reklamy v záložkách

Příspěvek 18. červen 2014 19:13

Ano, dělal mi to i Google Chrome, ale ten šel ještě k tomu strašně pomalu, tak proto jsem nainstalovala Maxthon...zkoušela jsem ten MalwareBytes i Eset online skener a ještě Microsoft Security Essential a něco málo našli, tak jsem to dala léčit a pak už hlásili, že nic nenašli, ale stejnak se ty reklamy pořád otevírají... počítačům nějak extra moc nerozumím, tak si říkám, jestli by nebylo jednodušší přeinstalovat celý Windows 7 znovu...

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Nežádoucí reklamy v záložkách

Příspěvek 19. červen 2014 18:23

Hmm, tak to bych řekl, že asi bude opravdu nějaký bordel v systému a když už se tam dostalo něco, co na sebe upozorňuje, tak asi není vyloučeno, že je tam ještě něco horšího...

K hledání problému existuje spousta automatizovaných nástrojů, některé dokonce zdarma (např. AVG rescue disk, co si tak vzpomínám).
Reinstalace systému je sice asi nejrychlejší a asi i nejvíce efektivní způsob, ale rozhodně bych ho nedoporučoval méně zkušeným uživatelům (přestože se dnes již nijak moc neliší od instalace klasického programu). Pokud nemáš problém s instalací programů, hledáním na Internetu, víš co máš v PC za součásti (resp. víš pro co najít jaký driver), tak by asi neměl být žádný větší problém se do toho pustit. Chce to pečlivě zvážit a nepodcenit přípravu.
Pokud by jsi se do toho chtěla přeci jen pustit, tak si budeš muset nejprve udělat zálohu osobních souborů (fotky, dokumenty...), sehnat instalační médium (někteří výrobci zasílají zdarma, nebo je na disku skrytý oddíl s původním systémem), přichystat si vše potřebné (licenční klíč, ovladače pro čipset, grafiku, zvuk,...), nastudovat si o tom něco a hlavně nechat v průběhu instalace důkladně zformátovat disk. Samotná instalace je rychlá, ale počítej s tím, že pak budeš muset zase do systému všechno naložit, nastavit,...
Kdyžtak na Internetu najdeš hafo návodů, včetně obrázků krok za krokem, nebo můžeš navštívit specializovaná fóra (např. Superfórum), kde ti jistě poradí lépe než já :-D

Ale těžko říci, nevíme, v jakém funkčním stavu v současnosti OS máš...

Odpovědět