Jak vytvářet filtry pro Ad Hunter

Maxthon 4 pro Windows, Linux a OS X
Odpovědět
sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Jak vytvářet filtry pro Ad Hunter

Příspěvek 15. září 2014 02:34

Ahoj všem,
chtěl bych otevřít diskusi o vytváření filtrů pro Ad Hunter (blokování reklamy).

U předchozích verzích šlo vytvářet filtr pouhým kliknutím na reklamu (to dnes už nejde) :cry: .
Dnes je nutné najít kombinaci klíčových slov a tady nevím jak se standardně postupuje.

Můžete mi pomoct jak na to :?:

Díky.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Jak vytvářet filtry pro Ad Hunter

Příspěvek 15. září 2014 10:25

Ahoj, pokusím se poradit ;-)
V poslední verzi (aktuálně 4.4.2.2000) je opět k dispozici funkce "Klepnutím zablokovat". Nachází se v Menu > Blokování reklam > Označit reklamy k blokování. Nicméně, nedokáže zablokovat vše - k tomu jsou pravidla.
Pro mnoho (nejen) českých webů můžeš vyzkoušet můj filtr. Jednou za čas ho aktualizuji.

Nejdříve je třeba zjistit, co způsobuje zobrazování reklamy, jak ji dotyčný napsal. Na stránce s reklamou je tedy třeba otevřít vývojářské nástroje (klepnout pravým myšidlem na reklamu a vybrat "Zkontrolovat prvek", nebo stisknout klávesu "F12" a vyhledat reklamu ručně. Jelikož reklamy jsou často zanořené do struktury stránky (jsou v bloku, zarovnané vpravo, v rozbalovací roletce...", je důležité najít nadřazený řetězec, který reklamu "obaluje", ale jeho zablokování neovlivní obsah, který chceme ponechat. Zablokovaný řetězec totiž zakáže vše, co je zanořeno pod ním (respektive, to, co jeho tag obaluje). Poté je třeba sestavit pravidlo.

Pravidla se píší každé na jeden řádek.
Význam značek:
! - komentář
## - znamení prohlížeči, že tento prvek má být zpracován přednostně
~maxthon.com - tato stránka bude vyloučena z blokování, tj. následující pravidla budou uplatněna pro všechny ostatní stránky
maxthon.com - prvky budou blokovány pouze na této stránce, jinde ne
* - zástupný symbol pro blokování všeho

Příklad:

Kód: Vybrat vše

! Ad blocking rules for Maxthon
je komentář

Kód: Vybrat vše

## #sklikTop
blokuje reklamní element s názvem "#sklikTop"

Kód: Vybrat vše

##.reklama_square
blokuje reklamní element s názvem ".reklama_square"

Kód: Vybrat vše

##[id="reklamy"]
zablokuje element typu "div" s "id" "reklamy"

Kód: Vybrat vše

novinky.cz##div[id="rightColumn"]
na webu "novinky.cz" zablokuje element typu "div" s "id" "rightColumn"

Kód: Vybrat vše

~facebook.com##html[id="facebook"]
všude kromě webu "facebook.com" zablokuje element typu "html" s "id" "facebook"

Kód: Vybrat vše

*/reklama/*
zablokuje libovolný řetězec obsahující slovo "reklama"

Kód: Vybrat vše

##[class^="fb-comments"]
zablokuje libovolný typ elementu s "class" začínající textem "fb-comments"

Kód: Vybrat vše

##[id*="ad-leaderboard"]
zablokuje libovolný typ elementu s "id" "ad-leaderboard". Zablokuje jej všude tou nejbrutálnější formou, může s sebou vzít i něco, co blokovat nechceme.

Kód: Vybrat vše

http://img5.uloz.to/ul3/images/*.jpg
na adrese "http://img5.uloz.to/ul3/images/" zablokuje všechny obrázky libovolného názvu typu ".jpg"

Kód: Vybrat vše

uloz.to, ulozto.cz, ulozto.sk, ulozto.net ##section[id="content"] {background: transparent !important;}
na stránkách "uloz.to, ulozto.cz, ulozto.sk, ulozto.net" zprůhlední pozadí elementu typu "section" s "id" "content".

Pravidla blokování lze využít nejen k blokování, ale i k přepisu kódu (to vlastně dělají celou dobu). Lze tak například vyplnit prázdné místo po reklamách, či zcela změnit vzhled webu - příkladem je například můj motiv vzhledu "Wooden Darkness" (v překladu "Dřevěná temnota") pro weby Maxthon, který nalezneš zde.(Ta pravidla stačí zkopírovat a vložit do Blokování reklam do pole webu "maxthon.com"

Více o tvorbě vlastních filtrů se dozvíš tady, případně v mém vlákně na mezinárodním fóru, kde jsem se to dozvěděl já :lol:.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Jak vytvářet filtry pro Ad Hunter

Příspěvek 15. září 2014 11:52

Super popis, téma jsem nastavil jako důležité.

sluzebnik
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 76
Registrován: 15. srpen 2008 10:17

Re: Jak vytvářet filtry pro Ad Hunter

Příspěvek 30. září 2014 00:49

Moc děkuji za podrobný popis.

Odpovědět