Vymázání dat z adresního řádku Vyřešeno

Maxthon 4 pro Windows, Linux a OS X
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tesy
Bažant
Bažant
Příspěvky: 1
Registrován: 3. prosinec 2014 21:38

Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 3. prosinec 2014 21:47

Dobrý den,
mám menší problém. Na mobilu s WP jsem něco hledal. Vyhledávání se přeneslo do mého Exploreru na PC přes synchronizaci a z něho nějak do Maxthonu, kde mi nyní nabíhá v adresním řádku. Celkem rád bych se toho zbavil. Vymazal jsem historii a catche na WP i v Exploreru. V něm jsem odkaz i jednoduše odstranil z adresního řádku pomocí takového toho křížku. To se mi však u Maxthonu nepodařilo. Vymazal jsem vše, přeinstaloval ho, ale stále bez úspěchu. Nakonec se to spojilo i s dalšími problémy, takže jsem reinstaloval celý Win. Po insatalci Maxthonu se mi však v adresním řádku po napsání začátku stránky daná stránka zobrazuje. Nejsem ani přihlášený na Maxthon účet, takže se to nemohlo synchronizovat. Systém i Maxthon byl na SSD, které jsem přeformátoval, pouze HDD s hrami zůstalo nedotčeno. Kde se ty data sakra berou? A jak je odstraním z adresního řádku? Jde tato synchronizace s Explorerem nějak vypnout?
Děkuji,

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 4. prosinec 2014 08:17

Ještě aspoň napiš jaká je v našeptávání adresního řádku u té položky na začátku ikonka a kolikátá z kolika ta položka je. Podle toho dá zjistit odkud se to bere.
Jakou máš verzi Maxthonu?

Tesyy

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 4. prosinec 2014 21:41

Nejnovější verzi z maxthon.com
Jde o druhou a poslední položka z pěti (počítáno odshora). Prázdný list s useklým levým horním rohem.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 4. prosinec 2014 22:09

No a zobrazuje se to i když dáš v Maxthonu CTRL+SHIFT+DEL (zobrazí se okno „Vymazat historii prohlížení“) a zaškrtáš všechny položky? Otázka zní, zda nejsou nějaká data, například složka uživatelských dat nebo adresář pro dočasné soubory TEMP stále ještě na disku s hrami, který nebyl přeformátován při reinstalaci OS. Pak by se to mohlo načítat odtamtud, protože Maxthon ukládá soubory do „C:\Users\JMÉNO\AppData\Roaming\Maxthon3“ a do složky TEMP (její umístění lze ve Windows změnit).

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 5. prosinec 2014 06:50

Kdyz na tu druhou polozku najedes nezobrazi se v pravo krizek pro odebrani? A v Nastaveni mas povolenee jake navrhy naseptavani pro adresni radek?

Tesyy

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 5. prosinec 2014 15:58

Disk s hrami je jako D. A je čistý. Tedy nic krom her tam není.
Historii, catche atd. jsem několikrát mazal. Křížek tam právě není. Našeptávání je vypnuto. Jediné, co mě napadá, že by se MX bu'd dostal nějak k vymazaným datům z SSD nebo, že by se to nějak synchronizovalo s MS účetm..

susino

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 22. prosinec 2014 10:28

Podařilo se ti tento problém vyřešit. Trápím se se stejnou věcí, ale stále bez pozitivního výsledku. Dík

terabelka

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 3. leden 2015 20:47

Mám úplně stejný problém, napadá mě jestli by to nemohlo souviset se sdílenou IP adresou

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 4. leden 2015 20:35

To, myslím, že ne, ta data přece musí být někde fyzicky uložená.
Zkusil bych stáhnout instalačku Maxthonu, odinstalovat aktuální verzi z PC, odpojit PC i všechna zařízení s Maxthonem od Internetu a ručně zkontrolovat instalační složku, ProgramData, AppData, Temp adresáře a Registr. Pak bych Maxthon nově nainstaloval a restartoval. Měl by být čistý. Připojit k netu a sledovat, co se bude dít (synchronizace nějakou dobu trvá). Poté postupně připojovat další zařízení s Maxthonem a kontrolovat zda a kdy se položky začnou opět objevovat na PC. Samozřejmě bez přihlášení k Maxthoňáckému účtu.

susino

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 6. leden 2015 23:01

Docela jsem se s tím natrápil a bez efektu. Proto jsem přešel na starší verzi 4.2.2.2000 kde problém není. Novou jsem zatím neinstaloval, ale pokud budu mít zítra v práci trochu času tak to prubnu a dám vědět.

Susino

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 8. leden 2015 16:52

Tak smazano. Nepomohlo preinstalovani ale smazani primo ve slozce.
Cesta u meho PC: C:\Users\ nazev pocitace \AppData\Roaming\Maxthon3\Users\ guest nebo jmeno uctu pod kterym jste prihlaseni \History
Nektere soubory jsou skryte, takze nutno povolit zobrazeni.

Uživatelský avatar
LuCash
Admin
Admin
Příspěvky: 362
Registrován: 28. únor 2011 20:43

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 8. leden 2015 17:34

To je zvláštní, když Tesy psal, že svoje SSD přeformátoval, smazal všechna data, logicky i tuhle služku v AppData. Tak jakto že mu to nepomohlo? :-)

susino

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 8. leden 2015 17:43

Nevim proto jsem se s tim tak dlouho trapil. Kdyz jsem dal maxthon odinstalovat i s celou historii tak slozka zmizela. Pri instalaci vsak uz ve slozce byla nejake data. To mne vsak nenapadlo nikdy zkontrolovat. Bral jsem to jako cistou instalaci, ze vse je ciste. Je fakt, ze jsem procistil i registry, tedy vse co obsahovalo slovo Maxthon.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Vymázání dat z adresního řádku

Příspěvek 8. leden 2015 18:00

No, instalace byla čistá, ale ušpinila se od špinavé odinstalace :mrgreen: Bohužel, jen pramálo programů po sobě skutečně důkladně uklidí, v drtivé většině případů standardní odinstalace nestačí a je nutné data vyhledat a odstranit ručně. Nejčastější místa jsou právě ta, co jsem psal výše. Tohle je také jeden z důvodů, proč se časem systém zafláká a zpomalí. Holt programy si mohou celkem bez omezení odblinknout kam se jim zachce, což vždy byl a je problém všech Windowsů >:-)

Odpovědět