adresa new tab

Maxthon 4 pro Windows, Linux a OS X
Odpovědět
2xs

adresa new tab

Příspěvek 19. říjen 2016 18:39

zdravím a prosím o radu.
nesnáším reklamy, tak samozřejmě blokuju nějaké prvky na stránkách, které pravidelně navštěvuju, pomocí ABP / Vlastní filtry
problém mám s tím, že moje startovací stránka je "new tab" / "nová karta", tzn. stránka s dlaždicemi mých oblíbených stránek. toto je zvoleno proto, že je to nejrychlejší a nejuniverzálnější pro volbu dalšího prohlížení. jenže na TÉTO stránce není aktivní ABP, takže když zvolím z dlaždic kteroukoliv stránku na webu, ABP se teprve během načítání této stránky spouští/aktivuje - a v důsledku toho nevychytá na právě otevírané stránce nechtěné a ## #blokované reklamy nebo prvky; tedy stránka se poprvé načte i s reklamami. když dám Refresh (F5), už se to načte čisté, bez reklam.
DOTAZ:
1) lze ABP spustit i na new tab? (pokud ano, toto by řešilo problém).
2) pokud nejde 1), jakou adresu má "new tab"? dá se to zavolat třeba jako file://newtab.htm nebo nějak jinak? - to se ptám proto, jestli nejde, že bych si třeba z nouze spustil jednoduchou stránku, jejíž jediná funkce by byla přesměrování na "new tab".
3) třetí možnost mě napadá vyrobit si webovou stránku (htm), která by se jevila stejně jako new tab a obsahovala by mých prvních 12 dlaždic... a spouštět ji lokálně (file://startovacistranka.htm) -je ta syntaxe/podoba file:// správná?... čímž by doufám naskočil ABP a už by po kliknutí na jakoukoliv dlaždici najela webová stránka s vyfiltrovanými reklamami.

díky předem za radu.
(mimochodem: užívám 4.4.8.1000 (4.9.3.1000 je nedodělaný zmetek, který jsem musel odstranit - třeba ve facebooku a též na stránkách, kde se facebooková diskuse vyskytuje zablokuje vertikální posun na stránce, resp. jen tahem za posuvník, ale po najetí do okna to opět skočí na vrch facebookové sekce).

2xs

Re: adresa new tab

Příspěvek 19. říjen 2016 21:25

ještě bych dodal poznatek:
při spuštění Maxthonu je ikona ABP světlounce šedá. po několika sekundách po spuštění (pokud se do té doby user nerozhoupe, nic neudělá, na nic neklikne) se tato ikona ztmaví do trochu tmavší šedé. zřejmě se pár sekund spouští doplněk ABP. pokud je UŽ v tom TMAVŠÍM ŠEDÉM odstínu, funguje pak filtrování korektně. pokud však spustím prohlížeč Maxthon a ihned zvolím nějakou dlaždici, spustím z "new tab" nějakou webovou stránku, pak ABP ještě nenaběhnul a tím pádem se ta první stránka načte i s filtrovanými reklamami (ABP je nevyfiltroval, protože zřejmě ještě nefungoval zcela). protože nejsem "zpomalenej film", a volím stránku hned jak můžu, dochází v 99% případů k té druhé variantě.
takže řešení přes lokální htm kopii "new tab" (jako úvodní stránka) vůbec nepomohlo - protože ABP startuje líně.

takže modifikace otázky: lze ABP předspustit již při startu systému, aby pak po spuštění Maxthonu byl ABP již plně ready a filtroval?

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: adresa new tab

Příspěvek 1. listopad 2016 23:23

Obávám se, že ne. ABP funguje v Maxthonu jako rozšiřující modul a nenapadá mě, jak jej spustit bez spuštění prohlížeče.
Jedná se ale nejspíše o chybu na straně prohlížeče, v jiných prohlížečích jsou rozšíření načtena dokonce ještě před vykreslením rozhraní. Můžeš to zkusit nahlásit vývojářům, třeba s tím něco udělají.
Další možnost, co mě napadá, je ošetřit to zvenčí. Tzn. např. upraveným hosts souborem či další aplikací (AdMuncher apod.).

Odpovědět