Nastavení prohlížeče

Rozšíření, pluginy, motivy vhledu, úpravy prohlížeče
Odpovědět
Marthinius

Nastavení prohlížeče

Příspěvek 14. říjen 2015 08:52

Dobrý den,

Po instalaci prohlížeče a prvotního nastavení, což znamená osobní nastavení karet, import záložek a instalace rozšíření jsem se přihlásil ke svému online účtu a provedl synchronizaci daných dat.

Jde mi o to, že jsme provedl přihlášení k online účtu až poté, co jsem vše nastavil. Takže aniž bych musel být přihlášený, měl jsem nastavené karty, záložky a doplňky. Přihlášení používám, jen pro synchronizaci.

Bohužel jsem omylem vymazal uživatelské nastavení (vymazání složky v user složce), kde spadají právě výše zmiňované věci (záložky, nastavení, karty, doplňky). Protože jsem měl vytvořenou zálohu, přihlásil jsem se ke svému účtu a synchronizoval. Vše je zase zpět. Bohužel po odhlášení se mi vše vrátí do defaultního nastavení.

Jde mi tedy o to, že bych rád měl záložky, karty, nastavení a doplňky nastavené tak, jak mám při přihlášení, aniž bych musel být přihlášen. Jak to bylo ze začátku.

Lze tedy nějakým rychlým způsobem přenést dané nastavení, abych vše nemusel znova nastavovat ?...

Snad jsem to napsal srozumitelně ... :-D

Přihlášení mi slouží jen kvůli synchronizaci.

Uživatelský avatar
Difadon
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 38
Registrován: 19. březen 2014 13:17

Re: Nastavení prohlížeče

Příspěvek 14. říjen 2015 12:46

Napadá mě jedna možnost. Přihlas se a vyčkej než se nastaví vše jak potřebuješ. Pak zkus soubory s nastavením zálohovat třeba na plochu. Odhlas se a vyčkej než se načte výchozí nastavení. Pak zkus soubory nastavení nahradit těmi ze zálohy.
Věnuj trochu svého času vědě. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Nastavení prohlížeče

Příspěvek 14. říjen 2015 17:56

Ahoj,
standardně se pro nepřihlášené uživatele používá jakýsi výchozí účet „hosta“, personalizované změny se projeví až po přihlášení a po odhlášení se opět přepne na účet hosta.
Nejjednodušší je být stále přihlášen. Účet prakticky slouží pouze pro synchronizaci, nic jiného, takže není moc důvodů se vždy odhlašovat. Synchronizované položky si můžeš nastavit klepnutím na ikonku mráčku v pravé horní části hlavního menu, vedle jména. Pokud ti jde o zabezpečení, můžeš prohlížeč zamknout. Poté bude vždy nejprve vyžadováno heslo ke tvému účtu.

Jinak bych to udělal jak říká @Difadon. Pokud i tak chceš raději data přenášet, můžeš je zkusit jednoduše zkopírovat do složky guest. Uživatelské účty se nachází v %appdata%/Maxthon3/Users/.

Marthinius

Re: Nastavení prohlížeče

Příspěvek 14. říjen 2015 18:12

Bohužel nelze přepsat soubory z mého účtu na guest účet. Píše mi to chybu. Zkoušel jsem to jen ze záložkami, quikaccess. Abych byl konkrétní, nelze přepsat soubor QaConfig.dat
Zkusil jsem ho otevřít v notepad, ale program daný soubor nerozpoznal (lze vidět jen různé znaky čísla atd..nic čitelného). Což je asi pochopitelné.

No nic, tak budu muset být přihlášen...

Marthinus

Re: Nastavení prohlížeče

Příspěvek 14. říjen 2015 18:13

Děkuji za rady

Marthinius

Re: Nastavení prohlížeče

Příspěvek 14. říjen 2015 18:27

Marthinus píše:Děkuji za rady
Ještě pro upřesnění, přepsat soubory lze. Ale při otevření prohlížeče mi to hlásí chybu a při potvrzení dialogového okna "oprava" se stejně nic nestane...

Uživatelský avatar
maxov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 27. duben 2018 09:23

Nastavení stahování

Příspěvek 1. květen 2018 07:19

Ahoj, s Maxthonem začínám a nemůžu nikde najít nastavení složky kam se mají stahovat soubory. Nechci zakládat nové téma a tady jsem to nenašel. Soubory se mi defaultně stahují na plochu, a to je asi nejhorší varianta co existuje :-). Chtěl bych si nastavit klasickou složku stahování ve Windows X, ale nepřišel jsem na to jak.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Nastavení prohlížeče

Příspěvek 1. květen 2018 13:28

Při stahování si můžeš vybrat kam chceš stahovat, viz obrázek:
Přílohy
MaxthonSnímek20180501132631.png
MaxthonSnímek20180501132631.png (17.92 KiB) Zobrazeno 6915 x

Uživatelský avatar
maxov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 27. duben 2018 09:23

Re: Nastavení prohlížeče

Příspěvek 1. květen 2018 16:08

dev píše:
1. květen 2018 13:28
Při stahování si můžeš vybrat kam chceš stahovat, viz obrázek:
Díky, stahoval jsem z "wot replays" a buď jsem si té tabulky nevšiml a automaticky to odklepl, nebo vůbec nevyskočila a stáhlo se to na plochu. Ale asi za a) je správně, teď jsem to zkoušel a jede to jak píšeš, díky.

Odpovědět