Problém s RSS

První řada prohlížeče Maxthon
Odpovědět
venca
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 3. březen 2008 21:14

Problém s RSS

Příspěvek 3. březen 2008 21:29

Používám poslední jedničkovou verzi a již asi týden mi nefunguje interní RSS čtečka. Když kliknu na ikonu RSS v boční liště,Maxthon zamrzne a musím ho násilně ukončit.Stejně se začal Maxthon chovat i v druhém PC kde ho používám ,ale pouze neinstalovaný. Nesetkal jste se s tím někdo také,případně nemáte nějaký návrh jak by se to dalo vyřešit bez přeinstalace ?

Uživatelský avatar
shaana
Blázen na kopci
Blázen na kopci
Příspěvky: 309
Registrován: 28. leden 2007 21:17

Příspěvek 3. březen 2008 21:51

Já sice jedničku už téměř nepoužívám ale tak jsem si ji pustil :)
Vzhledem k tomu, že dlouho už nebyla žádná nová verze, bude pravděpodobně problém na tvém PC.
Zkus se podívat do adresáře c:\Program Files\Maxthon\Config\rss\ jestli tam toho nemáš moc. Nic jiného mě zatím nenapadá.
Verze: Maxthon 1 Poslední, Maxthon 2 Poslední, Maxthon 3 Poslední...

Obrázek Obrázek Obrázek

Culprit
Totální SPAMMER
Totální SPAMMER
Příspěvky: 387
Registrován: 29. leden 2007 10:16

Příspěvek 3. březen 2008 22:28

Já sice používání Maxthonu omezuji na minimum, neboť se mi v něm začínají objevovat nějaké interní problémy a nestíhám je řešit, ale nevadí to k odpovědi. 8)

Z toho jak to popisuješ, je jednoznačné, že problém vězí mimo Maxthon ať už se jedná o jakoukoliv verzi. :wink:
Příčina problémů se objevila před týdnem a to jsi M1 ani M2 neinstaloval. Takže problém je logicky někde jinde.
Tudíž, podívej se co jsi instaloval, co by mohlo ovlivňovat RSS.

Tedy
  • Podívej se do Přidat, odebrat programy, měl by tam být údaj, kdy jsi co instaloval. A zjisti co jsi v inkriminované době instaloval. Upozornění: Nemusí se jednat o jeden program ale MS je MS a tudíž vše ovlivňuje vše. Pokud neuspěješ v tomto bodě, zkus, pokud máš zapnutý nástroj pro obnovu systému, bod druhý. :evil:
  • spusť c:/windows/system32/restore/restui.exe, alespoň si myslím, že se to tak jmenuje. Pokud ne, tak se to jmenuje nějak podobně a nalézá se to v podobné cestě :whistle: Podaří li se ti to spustit tak klikni na obnovu systému z bodu obnovení. Neboj obnovovat nebudeme :x Pokud máš možnost vybrat bod obnovení tak začni postupně vybírat jednotlivé body obnovení, které jsou k dispozici. Samozřejmě body, které jsou v přibližném časovém horizontu, kdy se ti začali objevovat problémy s RSS. Tam uvidíš jaké jednotlivé programy byly instalovány. V případě, že nalezneš máš vyhráno. 8)
Nenajdeš li, pak máš nediagnostikovaný problém, poslední věcí, málo pravděpodobnou jest, podívat se do logů. Třeba tam nalezneš co přesně způsobuje problém a jaké řešení je možné. :D Pokud tam je pouze informace o problému tak můžeš googlit a najít řešení pokud tam nic není máš problém. :D Budeš muset postupně čistit své nastavení Maxthonu. Určitě bych si před tím udělal zálohu. A pak čistit a čistit dokud chybka nezmizí. Pokud nezmizí po kompletním vyčištění nastavení Maxthonu na půdě file systému tak přejít na čistění registrů. :D
Pak bych zkusil reinstalovat Maxthon. :D Pak bych zkusil projít počítač proti virům, stejně je všechny neodstraníš minimálně jeden ti zůstane. :D Následně bych odstranil veškerý škodlivý software (Citace: Donesete mi nově nainstalovaný počítač, a do dvou hodin jej mám zahlcený addwarem, malwarem a virama. A to jsem si jen pustil internet. Nejmenovaný IT specialista). :D
Pokud nepomůže ani toto pak nezbývá nic jiného než si zazálohovat data a reinstalovat OS. Doporučuji před instalací OS prozkoumat možnosti různých OS, a zvážit, který OS je pro mne výhodnější. MS to určitě nebude. :x :twisted: :roll: :clap: :innocent: :P

První povolený spam na tomto fóru.

venca
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 3. březen 2008 21:14

Díky

Příspěvek 3. březen 2008 22:56

Díky moc za odpovědi ale já jsem teď na noční a nejsem u svýho PC tak nemůžu nic dělat. Zítra odpoledne se na to podívám a dám vědět. Ale ještě jednou připomínám, že tady v práci mám úplně stejný problém a používám neinstalovaný Maxthon - asi před měsícem jsem si donesl z domova složku z Program Files a ve stejné době jako doma i tady to přestalo fungovat.

venca
Bažant
Bažant
Příspěvky: 8
Registrován: 3. březen 2008 21:14

Příspěvek 3. březen 2008 23:10

Tak ještě jednou dík,problém je asi vyřešenej. Zkusil sem to tady v práci a po vyčištění všech rss zdrojů který nepoužívám (ty originál zahraniční) ze složky rss se to rozeběhlo !

Culprit
Totální SPAMMER
Totální SPAMMER
Příspěvky: 387
Registrován: 29. leden 2007 10:16

Příspěvek 3. březen 2008 23:41

Ty jsi ale šikulka.
Zpravidla nejjednodušší řešení bývá zároveň i správné.

:clap: gratuluji.

Odpovědět