Nežádoucí automatické otevření webové stránky Vyřešeno

Všeobecně o prohlížečích Maxthon
Odpovědět
EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 2. prosinec 2013 13:34

Dobrý den,

mám problém, který nedokáží sám vyřešit. Již 14 dní se mi otvírá během každých 30 minut v prohlížeči Maxthon automaticky tato stránka a to hned 2x načte.

https://support.skype.com/en/?intsrc=cl ... Error=1618

Počítač jsem projel antivirem a odstranil všechny toolbary, odstranil jsem Skype a dokonce přeinstaloval Maxthon. Považuji se za středně dobrého znalce pc, takže si myslím že nedělám nějakou amatérskou chybu. Pohrál jsem si s nastavením Maxthonu od A do Z a stále stejná chyba. Odstranil jsem všechny stopy po Skype a nic.

Obrátil jsem se i na pc poradnu jestli se nejedná o nějaký vir. O ničem neví. Dali mi pár odkazů na odstranění spamu a nežádoucích potvůrek. Vše jsem provedl pročistil a nic nepomohlo.

Nemůže mi někdo poradit kde může být chyba popřípadě jestli je někde v Maxthonu nastavení aby jsem zakázal otvírání této webové stránky?

:(

Uživatelský avatar
LuCash
Admin
Admin
Příspěvky: 362
Registrován: 28. únor 2011 20:43

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 2. prosinec 2013 16:35

Mrknul bych do Ovládacích panelů a Plánovače úloh jestli tam není něco podezřelého ... nebo v Mx do Rozšíření

EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 2. prosinec 2013 19:02

Tak v nestavení Maxthonu nic, ale v plánovači úloh jsem nalezl aplikačku od Microsoftu, která se spouští každou hodinu, tak to budu sledovat. Jinak nic podezřelého. Dneska jsem projížděl počítač znovu antivirem. Našel nějaké blbosti, ale problém nevyřešil. Mezi tím protože to trvalo 6 hodin, jsem měl v Maxthonu 20x otevřenou tu stránku Help Skype. Ale díky každopádně za radu.

EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 3. prosinec 2013 00:18

Takže taky nevyřešeno :o

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 3. prosinec 2013 16:47

A nedělá to nějaké Rozšíření? Podívej se do hlavního menu - Rozšíření nebo zadej do adresního řádku about:extensions

EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 3. prosinec 2013 19:54

Našel jsem v plánovači úloh že maxthon každých 30 minut vyhledává aktualizaci, tak jsem to zakázal a uvidím jestli to pomůže. Pokud to nepomůže tak zkusím zakázat ty rozšíření, ale tam mám jenom 6 věcí a ty to nemají dělat.
Po zadání do řádku about:extensions to odkáže na net a jak na to kliknu tak to napíše žer navigace na web stránku byla zrušena.

Uživatelský avatar
LuCash
Admin
Admin
Příspěvky: 362
Registrován: 28. únor 2011 20:43

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 3. prosinec 2013 21:13

zkus to radši z menu
Přílohy
Zachyceno20131203211302.png
Zachyceno20131203211302.png (33.06 KiB) Zobrazeno 12005 x

EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 5. prosinec 2013 15:46

Takže jsem to nevyřešil. Ať dělám co dělám, tak stránky na Help Skype se pořád sami od sebe každou nepravidelnou půlhodinu sami od sebe hned 2 x otevřou.

Uživatelský avatar
LuCash
Admin
Admin
Příspěvky: 362
Registrován: 28. únor 2011 20:43

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 5. prosinec 2013 21:00

Tak ještě program Autoruns http://technet.microsoft.com/cs-cz/sysi ... 63902.aspx ten ti na jednom místě zobrazí co se spouští při startu, všechny služby, úkoly... a můžeš je i zakázat nebo vymazat

Pak bych prohledal registry jestli tam ta adresa někde není...

EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 7. prosinec 2013 07:17

Takže problém vyřešen ( 24 hodin bez automatického otevření )
Pokud to někomu bude dělat tak je určitě potřeba zaškrtnout v nastavení /obsah stránek popub blocker. Pokud i přesto stále dochází k nějakému otvírání stránek tak jako u mě, tak nechte načtenou tuto stránku na najeďte nastavení/nástroje/vývojářské nástroje a v nadpisech najeďte na recourses a vymažte cookies. Nevím proč, ale toto cookies nevymazalo žádné čištění a musí se udělat manuálně.
Vývojáři Skype mě napsali že se to mohlo stát pokud jsem u aktualizaci Skype aktualizoval i Maxthon. Teoreticky malá šance, ale já pokud sednu k pc tak prvně dělám aktualizace a většinou abych se nezdržoval tak i někdy současně. Vzpomínám že v tom období kdy k tomu začalo docházet že vyšla nová aktualizace Skype i Maxthonu a i aktualizace na pozadí Win7.
Díky za rady a přeji hezký den a hlavně aby Maxthon šlapal tak jak má. :thumbsup:

EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 7. prosinec 2013 07:45

Takže vše je zase na začátku. Stránka se mi zase sama 2x otevírá :?

EdifanBasten
Bažant
Bažant
Příspěvky: 10
Registrován: 2. prosinec 2013 13:17

Re: Nežádoucí automatické otevření webové stránky

Příspěvek 7. prosinec 2013 14:47

Tak přeci jenom vyřešeno!!! V plánovači úloh jsem sledoval co se kdy má spustit. napřed jsem sledoval vše co se týkalo Maxthonu, Skype .... Nic. Pak jsem narazil na (783BFB55-CBF3-46B8-963A-E6F1C7A938CB) Ten když se spustil tak skutečně vždy vyskočilo okno na Help Skype. Dal jsem to smazat a problém vyřešen. Tak pokud se s tím někdo v budoucnu setká tak zde je návod jak na to. :thumbsup:

Odpovědět