Favorites (oblíbené odkazy) na cesty

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
joez
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 6. červen 2008 09:38

Favorites (oblíbené odkazy) na cesty

Příspěvek 6. červen 2008 09:47

Ahoj,
mám zásadní problém s favorites. Dosud jsem používal maxthon řady 1,6 kde se favorites ukládali do mnou určeného adresáře a nebyl pak problém si tento adresář přenášet s sebou na flašce a na všech počítačích kde jsem si sednul si ho aktuální otevřít.

Zkoušel jsem řešení M. v2.1.0.2082 v podobě synchronizace oblíbených na server, ale ta se nikdy nezdařila z důvodu nedostupnosti serveru.

Nedá se nějak nastavit (i třeba v registrech) aby M. v2 ukládal oblíbené tam kam chci já?

Jinak je to dobrý prohlížeč ale výše zmíněná vlastnost mě dost štve.

Díky. Jan.

Uživatelský avatar
-vpa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 25. březen 2007 09:22

Příspěvek 6. červen 2008 10:06

A použváš nějaký firewall? Tohle dělá třeba AVG ve verzi 8.0, zatím ve všech aktualizacích. Pokud je nastavený Webový štít a LinkScanner, tak se po čase zablokuje upload (nejde třeba ani ftp přes Total Commander apod.). Řešením je tyhle nové fíčurky vypnout. v beta verzi AVG SP1 je potřeba vypnout i firewall :D to snad v ostré verzi už potřeba nebude. :(

joez
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 6. červen 2008 09:38

Příspěvek 6. červen 2008 10:18

mám free avg 8.0, ale vypínat se mi ho nechce

je nějaká šance změnit umístění favorites na disku na trvdo?

díky, j.

Uživatelský avatar
shaana
Blázen na kopci
Blázen na kopci
Příspěvky: 309
Registrován: 28. leden 2007 21:17

Příspěvek 6. červen 2008 11:34

Pokud nechceš oklešťovat firewall tak v současné době jediná možnost je export na zdrojovém počítači a následný import oblíbených na cílovém počítači.
Verze: Maxthon 1 Poslední, Maxthon 2 Poslední, Maxthon 3 Poslední...

Obrázek Obrázek Obrázek

joez
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 6. červen 2008 09:38

Příspěvek 6. červen 2008 11:40

To je v praktickém životě nepoužitelné :-(
Myslíš, že v dalších aktualizacích maxt. bude v tomto nějaká změna?
ď. j.

Uživatelský avatar
shaana
Blázen na kopci
Blázen na kopci
Příspěvky: 309
Registrován: 28. leden 2007 21:17

Příspěvek 6. červen 2008 20:38

Špatná zpráva: podle mýho názoru na 99,9% ne. Dobrá zpráva: myslím, že by se dal napsat plugin kterej by to trochu polidštil :)
Verze: Maxthon 1 Poslední, Maxthon 2 Poslední, Maxthon 3 Poslední...

Obrázek Obrázek Obrázek

joez
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 6. červen 2008 09:38

Příspěvek 9. červen 2008 11:39

Halóóó, halóó, napsal by někdo prosím ten plugin. Já nemám šajnu jak na to.
Díky J.

Culprit
Totální SPAMMER
Totální SPAMMER
Příspěvky: 387
Registrován: 29. leden 2007 10:16

Příspěvek 9. červen 2008 12:15

Halooooo. Vsichni mame spoustu casu psat pluginy :wink:

Uživatelský avatar
shaana
Blázen na kopci
Blázen na kopci
Příspěvky: 309
Registrován: 28. leden 2007 21:17

Příspěvek 9. červen 2008 17:29

Kterej ty jseš trpaslík? :evil:
Prófa, Šmudla, Kejchal... ?

Já bych řek', že Rejpal :D
Verze: Maxthon 1 Poslední, Maxthon 2 Poslední, Maxthon 3 Poslední...

Obrázek Obrázek Obrázek

avod
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 10. červen 2008 20:52

Re: Favorites (oblíbené odkazy) na cesty

Příspěvek 10. červen 2008 21:41

joez píše:Ahoj,
mám zásadní problém s favorites. Dosud jsem používal maxthon řady 1,6 kde se favorites ukládali do mnou určeného adresáře a nebyl pak problém si tento adresář přenášet s sebou na flašce a na všech počítačích kde jsem si sednul si ho aktuální otevřít.

Zkoušel jsem řešení M. v2.1.0.2082 v podobě synchronizace oblíbených na server, ale ta se nikdy nezdařila z důvodu nedostupnosti serveru.

Nedá se nějak nastavit (i třeba v registrech) aby M. v2 ukládal oblíbené tam kam chci já?

Jinak je to dobrý prohlížeč ale výše zmíněná vlastnost mě dost štve.

Díky. Jan.
Je to jednoduché, dej si v panelu Oblíbené - Další akce - Export oblíbených položek... a dej Exportovat do složky oblíbených položek v IE. Odsud už si to můžeš přenést kam chceš. Podobně to samozřejmě jde obráceně: z Oblíbených IE importovat do oblíbených Maxthonu.
Hodně úspěchů při práci s Maxthonem přeje Tonda

joez
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 6. červen 2008 09:38

Příspěvek 12. červen 2008 14:54

Tondo, díky za tip.
Tento postup má ale tu nevýhodu, že na to musíš myslet a dělat to kdykoliv se zvedneš od compu pryč. Když si domyslím tu "pakárnu", tak "zákonitě" na to zpomeneš když si do nich dáš něco nového a na druhém copmu to budeš potřebovat.
To není řešení.

Jak jsem již psal, předchozí Max to měl vyřešeno velice jednoduše a funkčně a asi to byl jediný prohlížeč, který se k tomu tak rozumně stavěl. Moc tohle stávající "zlepšení" nechápu.

Ale je to trend mnoha softů, zavést další funkce nahrazující předchozí a ve výsledku je to horší než straší verze. Windows Mobile 5 třeba totálně zmršilo poznámky u kontaktů - omezilo délku a nepracuje korektně s češtinou atd.

J.

avod
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 10. červen 2008 20:52

Příspěvek 12. červen 2008 19:33

joez píše:Tondo, díky za tip.
Tento postup má ale tu nevýhodu, že na to musíš myslet a dělat to kdykoliv se zvedneš od compu pryč. Když si domyslím tu "pakárnu", tak "zákonitě" na to zpomeneš když si do nich dáš něco nového a na druhém copmu to budeš potřebovat.
To není řešení.

Jak jsem již psal, předchozí Max to měl vyřešeno velice jednoduše a funkčně a asi to byl jediný prohlížeč, který se k tomu tak rozumně stavěl. Moc tohle stávající "zlepšení" nechápu.

Ale je to trend mnoha softů, zavést další funkce nahrazující předchozí a ve výsledku je to horší než straší verze. Windows Mobile 5 třeba totálně zmršilo poznámky u kontaktů - omezilo délku a nepracuje korektně s češtinou atd.

J.
J.,
jestli tomu dobře rozumím, tak ve verzi Maxthonu 1,6 se Ti Oblíbené ukládaly rovnou na flashku? Jestli ano, tak by sis musel dát cestu exportu Oblíbených ne do Oblíbených IE, ale dát cestu na flashku a pak už při vytažení flashky z PC nezapomenout tu zálohu provést. Je-li to jediná "vada na kráse" vůči verzi 1,6, pak bych dal přednost verzi 2,1, protože ten komfort je přece jenom zase o třídu výš nebo ne?
Hodně úspěchů při práci s Maxthonem přeje Tonda

joez
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 6. červen 2008 09:38

Příspěvek 13. červen 2008 09:06

bylo to jednodušší - v maxthonu jsi si mohl nastavit libovolnou cestu pro ukládání oblíbených...
j.

WhiteWolfSix
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 2. duben 2007 14:52

Re: Favorites (oblíbené odkazy) na cesty

Příspěvek 8. srpen 2008 09:52

Neviete mi povedať, kam Maxthon ukladá Obľúbené vo Viste? Vďaka...
Obrázek
WhiteWolfSix (WW6)

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Re: Favorites (oblíbené odkazy) na cesty

Příspěvek 8. srpen 2008 10:21

WhiteWolfSix píše:Neviete mi povedať, kam Maxthon ukladá Obľúbené vo Viste? Vďaka...
Soubor mbookmark.xml
v cestě: Maxthon2\SharedAccount\Data
Zálohy jsou v : Maxthon2\SharedAccount\Data\Backup

Složka SharedAccount je pro obyč sdílený účet
Jsem po dovče.

Odpovědět