Windows 10

Vše ostatní, offtopic
Odpovědět
Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Windows 10

Příspěvek 15. duben 2015 16:42

Zkoušel někdo Windows 10? Co si o nich myslíte? Budou lepší než Windows 7? Jsem jediný, komu se vůbec nelíbí?

Rychlý přehled nejdůležitějších změn (oproti Windows 7):
• Pomalá, neoptimalizovaná instalace
• Rozpolcené, nejednotné a designově nepovedené uživatelské rozhraní
• Obrovské chyby v české lokalizaci
• Nelogické uspořádání ovládácích prvků (např. rozštěpené Ovládací panely a Nastavení)
• Omezené možnosti přizpůsobení
• Zastaralý systém získávání aktualizací (pomalý, nepřehledný, nemožnost zobrazení podrobností, co se to vlastně stahuje, omezené nastavení)
• Ovládání není uzpůsobeno ani pro PC, ani pro dotyková zařízení (je to mix obrovských a nahuštených ploch)
• Redukované funkce
• Mizerné vyhledávání
• Práce se systémem je pomalejší (zdržující podnabídky, neustálé přepínání různých typů rozhraní, mezinačítání,…)
• Naprosto nepoužitelné, nelogické výchozí nastavení
• Výchozí systémové aplikace se prakticky neliší od těch z dřívějších verzí (tj. žádná modernizace, žádné opravy chyb apod. – pořád lepší, než to ještě víc podělat)
...a spousta dalších užitečných vylepšení!

Windows 10 Technical Preview

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Windows 10

Příspěvek 15. duben 2015 18:37

Já se divím, že mohli vůbec prodávat Windows 8, podle mě je to jen tech preview. A právě jsem doufal, že Windows 10 už budou konečně finální verze...

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Windows 10

Příspěvek 15. duben 2015 19:11

Já se divím, že se najdou lidé, kteří dobrovolně upgradujou z Win 7 na Win 8 :D Windows 8, Windows 8.1, Office 2013, Windows Phone… poslední dobou se jim moc nedaří. Pokud to takhle potáhnou dál, tak asi Microsoft brzo skončí. Nebýt MS Office 2010 a faktu, že drtivá většina mých oblíbených aplikací běží pouze na Windows, tak jsem na Linuxu.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Windows 10

Příspěvek 15. duben 2015 19:43

Když jsem zkoušel W8, tak oproti W7 to bylo spíš k vzteku. :)

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Windows 10

Příspěvek 15. duben 2015 21:05

Měl jsem tu čest několik měsíců na Win 8/Win 8.1 pracovat a to prostě nechceš…Win 10 jsem instaloval na třikrát, dvakrát jsem ztratil trpělivost, potřetí jsem nebyl u PC. Když jsem je poprvé zapnul, myslel jsem, že si ze mě někdo dělá srandu. Ano, je to vývojářská verze, ale už jen z marketingového hlediska, bych si vůbec nedovolil něco takového uvolnit k veřejnému testování.
Obrázek

Gozila

Re: Windows 10

Příspěvek 8. červen 2015 09:16

Podle mně win 8 je docela dobrej :) Nevím proč je každý (i ti kteří ho nevyzkoušely) proti windowsu 8

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Windows 10

Příspěvek 8. červen 2015 13:57

@Gozila Ten systém je „docela dobrej“, resp. na sledování YouTube stačí. Horší je, pokud se něco pokazí. Zrovna včera jsem musel řešit případ, kdy jsem potřeboval ve Windows 8.1 odstranit již nepoužívané přístupové body WiFi a nastavit, jaká síť bude preferovaná (tj. pořadí). Ve Windows 7 otázka pár sekund, nicméně ve Windows 8/8.1/10 bylo nutné strávit pár minut nad příkazovým řádkem, jelikož uživatelské rozhraní, které by tuto činnost umožňovalo pohodlně vykonat, již ve Windows 8 není.

Windows 10 se mění s každým novým sestavením a musím říci, že nějaké pozitivní kroky tam vidět jsou, nicméně některé nedostatky jsou zřejmě „nadčasové“ a zůstanou pravděpodobně zachovány i pro budoucí generace. Asi aby bylo na co vzpomínat. Z mého uživatelského pohledu je to zejména stále nevyhovující (a ještě horší) systém distribuce aktualizací prostřednictvím Windows Update. Vyhledávání i stahování trvá stále ohromně dlouho, není prakticky žádná možnost zobrazit si, co vlastně daná aplikace dělá. Krom toho, že popis si musíte zobrazit a dohledat v internetovém prohlížeči, je vám stejně na nic (posuďte sami – poznáte z popisu nedávno distribuované aktualizace KB3035583, že její instalací bude uživatel otravován reklamním lákadlem na Windows 10 a v oznamovací oblasti se uhnízdí naprosto zbytečná ikona?)
Ale to je jen třešnička na dortu, o omezených možnostech nastavení a přizpůsobení systému „obrazu svému“ raději pomlčím.

EDIT: Ještě si dovolím malou radu :) Dávejte si pozor, co dnes instalujete za aktualizace. Krom možného sledování uživatelské aktivity a průzkumů bych se vůbec nedivil, kdyby MS nasadil i jiné, nepříliš férové, agresivnější praktiky. Přinejmenším podezřelé jsou totiž např. KB3068708 a KB3050265.

Odpovědět