Maxthon v 2.5.7 a následující

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Maxthon v 2.5.7 a následující

Příspěvek 10. září 2009 22:39

Byl uvolněn finální Maxthon v 2.5.7.1162

Po předchozí verzi Maxthon 2.5.6, která přinesla přepracované Plovoucí tlačítko do podoby panelu a funkci Video Popup (přehrávané video na stránce jde pomocí Plovoucího tlačítka otevřít v novém okně - užitečné například pro sledování online TV), přichází opět verze s řadou vylepšení.

[Stažení programu]

[Stažení Češtiny]


Seznam změn

[Nové funkce]
URL filtr - upozorňování na nebezpečné stránky (jsou používána data Alipay.com, největší čínská obdoba PayPal.com)
• funkce Ztlumit (vypne všechny zvuky z prohlížeče, pro zobrazení je potřeba kliknout pravým na Stavový řádek - Přidat nebo odebrat tlačítka - Reset)
• menu Úpravy (pro zobrazení je potřeba kliknout pravým na Panel menu - Přidat nebo odebrat tlačítka - Reset)
Rychlý přístup (známý též jako Speed Dial, na prázdnou stránku jdou přidat náhledy webů)

[Upravené funkce]
• nový přihlašovací mechanismus - není potřeba se přihlašovat před spuštěním, ale až po spuštění prohlížeče (ze sdíleného účtu)
• vylepšen Panel vyhledávání (možnost přidávat oddělovače a volba Vymazat historii hledání)
• další vylepšení Plovoucího panelu (úprava zobrazování a přidána možnost pro blokování u obrázků)

Obrázek


Kompletní seznam změn: http://www.maxthon.com/changelog.htm

abbe
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 23
Registrován: 3. září 2008 20:32

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 12. září 2009 13:00

Rychlý přístup neboli QickAccess je hezká myšlenka jak vylepšit Maxthon zbytečnostmi. Jako by nestačily stromy Favorites a Groups a úvodní stránka Last Visited. Jen tak dál!

Jenže jeho součástí je i Sidebar, který mj. zobrazuje údaje Most Visited a Recent Visited, což jsou privátní údaje, které nepodléhají mazání historie, takže je to těžká nabourávka do ochrany soukromí neboli (pro vyhledávače) "privacy protection".

Navíc se nesystémově ukládají do souboru Dynamic.ini, který si může prohlédnout každý blbec (zrovna tak jako si může jinde přečíst např. autentifikaci do proxy). Počítadlo kliků zde nemá co dělat; tato informace přísluší k bookmark.xml (jaká ironie, že zrovna tento soubor nemá s xml nic společného...).

Takže pokud někdo nestojí o tuto dokonalou super cool vychytávku, která každému vytroubí kam chodí na Net, ať si přejmenuje složku MxSpeedDial, který tento problem působí. A smazat i ten bonzovací dynamic.ini.

Opravte mne jestli se mýlím a jde to vypnout. Budu jen rád.

BTW: Zkoušeli jste s Maxthonem jít na xchat? Přijde mi z těch jejich framů tak zmatený, že se mu je skoro nikdy nepodaří načíst všechny...

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 12. září 2009 20:49

Já bych tu funkci neodsuzoval, přidává další možnosti volby, navíc ten vyhledávací řádek může kompletně nahradit původní Panel vyhledávání, proto jsem si ho také už schoval.
Tvoje historie se zobrazí jen když jsi přihlášen na svůj účet a pak se i bez Rychlého přístupu dá k těmto údajům dostat (pokud jsi přihlášen). Ale s ukládáním posledních údajů do Dynamic.ini máš pravdu, i když to není jediný soubor, kde se podobná data nekódovaně už dlouho ukládají.
V 2.5.8 by mělo přibýt pro Rychlý přístup nějaké další nastavení.

XChat jsem tedy teď po pár letech zkusil a vypadá, že všechno jede jak má (IE8).

Uživatelský avatar
sioga
Guru
Guru
Příspěvky: 143
Registrován: 7. únor 2008 19:55

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 13. září 2009 13:53

asi jeste zadna verze mi tak casto nepadala jako tahle :? proste z nejakeho duvodu jedna stranka zmrzne a pak se nenacitaji ani nove otevrene stranky jdou je ty taby ktere uz byly otevrene pred tim tak musim vypinat cely maxthon.

Návštěvník

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 14. září 2009 15:22

Každý den chodím na zahradu sbírat švestky do kvasu. A po večerech sbírám tuhle padavku 2.5.7

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 14. září 2009 17:20

Heh a s 2.5.6 problémy nebyly?

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Maxthon v 2.5.8

Příspěvek 15. září 2009 12:05

2.5.8 opravuje problémy s pády, stahujte zde.

Také byl vylepšen Rychlý přístup, odkazy je možné otevírat pomocí prostředního tlačítka.
A čeština sice byla přidána do instalace, ale do špatné složky a bez českých písmen, kdyžtak si klikněte sem (přibyly 2 popisky): //edit: aktuální čeština níže
Kompletní seznam změn: http://www.maxthon.com/changelog.htm

abbe
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 23
Registrován: 3. září 2008 20:32

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 15. září 2009 18:06

Tak nám vydali po pár dnech novou verzi.
Maxthon 2.5.8.1332 je na světě a zase jsou v něm nové opravy jádra.
Ani to jádro po těch letech vývoje pořádně nefunguje.
Boří se pořád, přetěžuje CPU, žere paměť, to co fungovalo obstojně najednou funguje jinak nebo vůbec.
Vylepšovat v něm kundoviny typu RychlýOcas je asi důležitější.

Neznáte jiný browser (ne červenou pandu prosím...) s podobnou podporou skriptování?

Uživatelský avatar
sioga
Guru
Guru
Příspěvky: 143
Registrován: 7. únor 2008 19:55

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 15. září 2009 18:11

no mne tahle verze uz zatim jede v poradku ale jinak uz uvazuji o opere jako hlavnim prohlizeci ale i do ted proste zobrazuje nektere stranky spatne a i kdyz desata verze je rychlejsi nez devitak tak u sveho pripojeni zatim stale pocituji tu pomalost.
o ff taky neuvazuji, o chrome zatim ne mozna tak az s verzi 10 se objevi nejake funkce a moznosti nastaveni srovnatelne s maxthonem :D

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 16. září 2009 01:07

No, je to težké, ale já jsem s Maxthonem docela spokojený, má svižné rozhraní, nezamrzá, ve verzi 2.5.8 už zase nepadá, :D má své mouchy, ale pořád je to pro mě nejlepší prohlížeč.

BTW jestli dokážete sepsat přesný report problému, tak to můžu šoupnout na: http://bugtracker.maxthon.com/

Některé věci, co jsem nahlásil, tak opravili během pár dnů (ctrl+klik a i přidali podporu prostředního myšítka do Rychlého přístupu).

panet
Hibernující křeček
Hibernující křeček
Příspěvky: 39
Registrován: 24. duben 2007 08:48

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 16. září 2009 10:00

Jsem rad, ze pady 2.5.7 budou/jsou (zatim stahuju) v 2.5.8 odstraneny. Bylo jich moc.
uzivatelem MyIE cca od 2004, po M2 a M3, od 2011-04 FF

Roma_CZ

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 16. září 2009 16:07

Zdravím, děkuji za opravenou češtinu a měl bych dotaz: Funguje Vám "Setřídit podle webů" a "Relace\Uložit relaci"? Mně ne...

kmochna
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 179
Registrován: 11. červenec 2007 22:33

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 16. září 2009 22:15

Roma_CZ píše:Zdravím, děkuji za opravenou češtinu a měl bych dotaz: Funguje Vám "Setřídit podle webů" a "Relace\Uložit relaci"? Mně ne...
Oboje funguje - možná by bylo dobré použít čistou instalaci, některá nastavení můžou kolidovat. (své věci si můžeš vyexportovat, nebo překopírovat)
Jsem po dovče.

Uživatelský avatar
dkas
Kabrňák
Kabrňák
Příspěvky: 61
Registrován: 2. červen 2009 10:51

Re: Maxthon v 2.5.7

Příspěvek 25. září 2009 15:58

Máme novou beta verzi: Maxthon Browser 2.5.9 Beta

Changelog

Float Button
+ added transparent effect to the image button and text button
+ image button can be resized by dragging button edge
+ added “Copy Image” button to image button
+ added "Open in New Window" button to image button
+ text button can copy form
+ text button can copy selected text and image together
+ added float button option “Show Float Button on Flash and Media Files” for enable/disable video popup button
* input box float button is disabled by default
* fixed an image zooming problem
* changed image float button position to top left of image
* improved image saving speed

Mute Browser
+ added support to various audio playback
* fixed some crash problems in Win7 x64 and Win2003 SP1 system

Quick Access
+ added option to enable/disable (Setup Center > Advanced > User Interface > Enable QuickAccess)
* fixed thumbnail display problem due to certain special file path

Stahujte zde:
http://dl.maxthon.cn/mx2/mx_2.5.9.1883.exe

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Maxthon v 2.5.7 a následující

Příspěvek 25. září 2009 23:51

Hmm... Přiložena čeština 2.5.7 od Gtein...

Kdo má zájem o kvalitní 2.5.9 češtinu tak zde:
//smazáno

Odpovědět