Problém (nejenom) v Maxthonu

Maxthon 4 pro Windows, Linux a OS X
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alechandro
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 28. květen 2015 12:43

Problém (nejenom) v Maxthonu

Příspěvek 28. květen 2015 12:53

Ahoj

Obracím se na vás s prosíkem o radu. V Domácnosti máme 2 PC (Win7 Enterprise a Win7 Home Premium) . Na Obou je prohlížeč Maxthon Cloud v4.4.5.2000. Problém je takový že na obou nefungují Určité stránky konkrétně třeba nějaké Seriály z Novy,Primy apod. Nebo třeba OnlineFilmyZdarma a nebo některá Internetová (amaterské) Rádia...třeba Rádio5 . "Hraní" si s Bleskem nahoře v Liště nepomáhá. Zkoušel jsem i jiné prohlížeče ale ani to nepomohlo. Mohl byste mi prosím někdo poradit kde by mohla být chyba? Třeba YT funguje bez problémů ale výše zmíněné stránky ani za boha......už jsem zoufalý. Předem děkuji.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Problém (nejenom) v Maxthonu

Příspěvek 28. květen 2015 13:30

Ahoj, co to znamená „negungují“? Hlásí prohlížeč nějakou chybu a nebo jen nefunguje nějaká část obsahu?
Příčin může být pravděpodobně celá řada, bohužel, v tomto ohledu nejsem žádný expert, tak asi moc neporadím. V prvé řadě vypni veškeré programy, které by mohly blokovat spojení, tzn. firewall, externí filtry reklam, synchronizační blbosti atp. Zkontroluj, zda na počítačích nemáš modifikovaný hosts soubor, který se nachází v adresáři C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts. Tento soubor překládá názvy domén na IP adresy a často je využíván pro velmi účiné blokování reklamních serverů.
Předpokládám ale, že zde problém nenajdeš. Zkusil bych proto buď rovnou resetovat domácí modem (či WiFi router), případně vlézt do jeho nastavení (obvykle zadáním adresy 192.168.0.1 do adresního řádku libovolného prohlížeče na libovolném počítači, který je připojen přes daný modem k Internetu) a prohlédnout, zda není nějak filtrován přímo zde.
Připojení může ovšem blokovat i nějaká havěť, proveď proto hloubkový sken antivirem.

Uživatelský avatar
Alechandro
Bažant
Bažant
Příspěvky: 2
Registrován: 28. květen 2015 12:43

Re: Problém (nejenom) v Maxthonu

Příspěvek 28. květen 2015 13:48

Pod pojmem "nefungují" je myšleno že některé POUZE některé (což nechápu) Online Seriály a Filmy nefungují....nepřehrají se a u rádia - nepřehraje se. Stránky jako takové fungují ale Player vůbec. Reset Modemu už mám za sebou a nepomohlo to, hloubkový Sken také a ani to nepomohlo. Podíval jsem se do toho adresáře jak jsi psal a mám v něm 5 souborů ( hosts,lmhosts.sam,networks,protocol a service) . Všechny programy jak jsi psal, vypnuty a stejně ani ťuk... . Na obou PC mi cca před 14dny šlapalo vše v Pořádku ale po Pořízení Nového PC se vše takhle.... . Grrr.....už nevím kde může být jaká chyba.

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Problém (nejenom) v Maxthonu

Příspěvek 28. květen 2015 15:20

Pošli mi odkazy na ty stránky. Ještě mě napadá, že by to mohl být nějaký problém s Flashem, ale je to divné, protože ten už má většina dnešních prohlížečů integrovaný.

Odpovědět